Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Otvorený list Magdaléne Vašáryovej zasiela prostredníctvom Hlavného denníka Mária Škultétyová

Milá pani Vašáryová! Nie som herečka ani politička. A nie som ani fašista, ani neonacista. Nie som žiadna spodina. Som o tri roky staršia od Vás a som bývalá učiteľka. Viac než štyridsať rokov som vzdelávala a vychovávala mladých ľudí.

Prečo Vám píšem? Nuž preto, milá pani Vašáryová, lebo sa ma dotklo a urazilo Vaše vyjadrenie o voličoch Smeru SSD. A myslím, že ste neurazili iba mňa. Urazili ste všetkých tých, ktorí si dovolili mať slobodný názor. Hrubo ste urazili dvadsaťtri percent voličov – tých voličov, ktorí volili Smer. Nazvať ich fašistami, neonacistami a spodinou je ďaleko za hranicou etiky aj zákona.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vaše slová sú nezlučiteľné s jazykom dámy a niekdajšej diplomatky. Urážate mnohých čestných ľudí iba zato, že majú iný názor ako Vy. To je tá Vaša progresívna slušnosť a tolerancia, to je rešpektovanie ľudí s iným názorom.

A keď už urážať, tak potom pekne do radu. Ficova „družina“ sú podľa Vašich slov vypáchnutí starí ľudia. Akosi ste zabudli na to, že ani Vy už nie ste mladica. Zabudli ste, že Váš manžel v úctyhodnom veku ešte účinkoval na javisku.

Áno, mladým patrí svet. A čo prezident vo Vašej milovanej Amerike? Alebo on je vyvoňaný mladý človek? Pani Vašáryová, vážte slová, čo vypustíte z úst! Dáma vo Vašom veku by to mala vedieť.

Ani všetko mladé nie je múdre. Predstavte si, že v Šimečkovej družine je na štvrtom mieste mladá kandidátka, ktorá sa pekne strápnila pred mladými ľuďmi. Keď jej študenti položili otázku, kedy vznikla Československá republika, nevedela odpoveď. A nepoznala ani jej predstaviteľov. Vraj nemá rada memorovanie. Ani to, že je enviromantalistka, ju neospravedlňuje za túto nevedomosť. O to viac, že ide do politiky. To by sa vo Ficovej „družine“ nestalo ani mladým, ani tým „starým, vypáchnutým“.

Zdá sa, že Váš slovník je typický pre progresívnych ľudí. Rovnako vulgárne a nechutne sa o voličoch Smeru vyjadril otec predsedu PS. Podľa neho sú to svine vnútri ľudských bytostí. A syn, ktorého vychoval otec s takýmto myslením a slovníkom, chce byť naším premiérom. Tento mladý človek ešte v živote nič nedokázal. Ale je natoľko posadnutý nenávisťou k Ficovi, že jeho vládu považuje za zlo. Toto si dovolí povedať mladý človek o trojnásobnom premiérovi. Bude robiť všetko preto, len aby Fico neskladal vládu. Až sem sme sa dostali s progresívnym myslením.

Pani Vašáryová, ako herečku Vás mám rada a vážim si Vás. To však nemôžem povedať o Vás ako o človeku. Ako človek ste u mňa zlyhali.

Našťastie máme aj vynikajúcich umelcov, ktorí sa za svoje názory a reč nemusia hanbiť. Za všetkých iba jedno meno: Marek Ťapák. Stojí na inej strane než Vy. Podľa Vás na tej nesprávnej. Lebo dnes je to tak. Spoločnosť je rozdelená na dobrých a zlých ľudí. Tí, čo súhlasia s Vami, sú správni a dobrí. Tí s iným názorom sú zlí ľudia. Tých treba ponižovať a urážať. A podľa Vašich progresívnych zákonov trestať.

A čo tak názor: jedna strana, jeden vodca? Nič Vám to nehovorí? Vo mne to vyvoláva hrôzu a strach.

Pozn. redakcie HD: Tento článok  je výlučne názorom jeho autora. Obsah sa nemusí zhodovať s názormi redakcie.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d