Americké ministerstvo spravodlivosti oznámilo, že s okamžitou platnosťou prepustilo viac ako dvanásť zamestnancov, vrátane prokurátorov, ktorí sa podieľali na vyfabrikovaných trestných stíhaniach prezidenta Donalda Trumpa.
Rozhodol sa tak zastupujúci minister spravodlivosti James McHenry. Nemyslí si totiž, že im môže dôverovať a že budú poctivo vykonávať svoju profesiu.
Premiér Robert Fico sa v poslednej dobe rád zaštiťuje konaním novej americkej administratívy, keď hovorí, že v otázke uzákonenia dvoch pohlaví, či zastavenia vojny na Ukrajine hovorí len to čo Trump. Mohol by už konečne nabrať odvahu a urobiť „len to čo urobil Trump“ a s okamžitou platnosťou prepustiť prokurátorov bývalej špeciálnej prokuratúry, ktorí manipulovali trestné konania a v protiprávnom konaní naďalej pokračujú dokonca na generálnej prokuratúre.
Viď prípad Kajetána Kičuru, ktorého naďalej stíhajú tí istí prokurátori, voči ktorým podal námietky, a nezákonne mu blokujú majetok.
Nemožno sa potom diviť, že vyšetrovatelia, prokurátori a sudcovia konajú alibisticky, či zámerne zdĺhavo, keď vidia, že na generálnej prokuratúre naďalej sedí človek bez justičnej skúšky, ktorý ich v prípade zmeny vlády bude za zákonne rozhodnutia perzekvovať už v pozícií šéfa prokuratúry.
Ak Fico nezačne čistiť justičné zložky, tak tie po zmene vlády vyčistia jeho.
Už to, že sa šéfom špeciálnej prokuratúry stal Lipšic, ktorý bol v tom čase vo výkone podmienečného trestu za zabitie a že nemá na túto funkciu, ani základnú kvalifikáciu je niečo tak absurdné, že by tomu neuverila ani Prokurátorská rada šamanov v Hornej Volte. U nás túto absurdnosť dokázali odhlasovať v parlamente slabomyseľní poslanci pod vedením Matoviča, Sulíka, Kollára a Remišovej.
Zrušený mal byť aj Špecializovaný súd
Tak ako sa Lipšicovo prokurátorstvo odhlasovalo v parlamente, tak sa to malo v parlamente aj zrušiť pri hlasovaní o zrušení špeciálnej prokuratúry a rovno mal byť zrušený aj Špecializovaný súd.
Lipšic navyše spáchal zločin pri získaní bezpečnostnej previerky, za čo mal byť už dávno stíhaný a okamžite odvolaný z postu prokurátora.
Čo bráni Ficovi so Suskom konať?
Keď som bol predsedom Najvyššieho súdu, Lipšic v pozícií ministra neustále skúšal zavádzať prvky amerického práva do nášho justičného systému, načo som verejne reagoval, že morské ryby nemožno prenášať na Štrbské Pleso, lebo neprežijú. Ako fanúšik amerického práva by zrejme nemal namietať, ak by ho Fico z prokuratúry vyhodil rovnakým spôsobom ako to urobil Trump.
Ak sa justícia nezačne od týchto juristútov čistiť, tak sa naďalej bude rozklad štátu len a len prehlbovať.
Dnes sme svedkami toho, že nepriateľský štát útočí na naše školy, kataster, zdravotnú poisťovňu, ropovod, zhromažďuje tu skupiny, ktoré majú narúšať verejný poriadok a orgány činné v trestnom konaní nie sú schopné konať, alebo dokonca nechcú konať.
Samozrejme pozorne a vnímavo sledujú, že podporu vlády nemajú, ak na generálnej prokuratúre sedia naďalej SOROŠ PROKURÁTORI. Potom sa nemožno diviť, že exoti, ktorí darovali celú našu výzbroj nepriateľskému štátu, ktorý podniká voči nám diverzné akcie, naďalej behajú po slobode.
Štefan Harabin
/ skspravy.sk /
VIDEO: Banáš- V dnešnej situácii by bola pre Slovensko neutralita najvýhodnejšia
Viktorín tvrdo skritizoval odvolávanie Leyenovej: Výsledok hlasovania je hanbou celej EÚ
Minister Blanár zotrváva na odmietaní sankcií. Uznesenie opozície nič nemení
Každú šiestu výplatu dáte NATO. Brutálne čísla zo Slovinska
Slovinský premiér navrhuje parlamentu zrušiť referendum o výdavkoch na obranu
Poľsko si prvý raz štátnym sviatkom pripomenulo obete volynského masakru
Európa je vo vojnovom stave, aké scenáre veľkej vojny nám pripravujú jej lídri?
Vojnoví štváči akurát dotlačili Rusko aby znásobilo svoje nestrategické jadrové kapacity
Začína “Trumpova vojna” na Ukrajine proti Rusku. Bude úspešnejší ako Biden?
VIDEO: Na Ukrajine bol dobitý na smrť maďarsko-ukrajinský občan, len preto, že nechcel ísť do vojny proti Rusku.
India bez váhania podporila tvrdé formulácie BRICS odsudzujúce sankcie
Ukrajinský front sa rúca na najneočakávanejšom mieste
50 000 vojakov pre Ukrajinu: Británia a Francúzsko pripravujú rozsiahlu vojenskú misiu
Chmelár: Našu súčasnú diplomaciu kritizujú práve takí, ktorí by mohli radšej mlčať
Premiér Fico sa ZAJTRA vracia do Starej Bystrice a pozýva osláviť Zvrchovanosť Slovenska
R. Kaliňák: Keď príde mier, bude príval pašerákov zbraní
Generácia súčasných nemeckých, francúzskych, britských, ale aj ďalších politikov v iných krajinách, zabudla na lekcie z histórie a opäť pokúša pripraviť Európu na vojnu proti Rusku, vyhlásil Sergej Lavrov
Donald Trump oznámil, že USA budú dodávať zbrane Ukrajine prostredníctvom NATO. Dodal, že má v pláne urobiť zásadné vyhlásenie voči Rusku
Americké clá vo výške 500 percent voči štátom obchodujúcich s Ruskom situáciu radikálne nezmenia, vyhlásil námestník ruského rezortu zahraničia Sergej Rjabkov…
„Sme pripravení nakúpiť od USA ďalšie systémy Patriot a poskytnúť ich Ukrajine,“ vyhlásil Merz na stretnutí so Zelenským v Ríme
zo sekcie
Harabin: Pýtam sa Fica dokedy budú Lipšic a „sorošprokurátori“ na generálnej prokuratúre?
Harabin: Pýtam sa Fica dokedy budú Lipšic a „sorošprokurátori“ na generálnej prokuratúre?
Harabin: Pýtam sa Fica dokedy budú Lipšic a „sorošprokurátori“ na generálnej prokuratúre?