Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

12.11.2020

Náhorný Karabach. Rusko významne posilnilo svoju pozíciu v regióne v dôsledku mierovej dohody medzi Azerbajdžanom a Arménskom

1. Bolo to Rusko a nikto druhý, kto pripravil mierovú zmluvu, presvedčil obe strany, aby ju podpísali, konal ako motor a garant zmluvy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

2. Rusko teda potvrdilo svoje vedenie v regióne a v postsovietskom priestore ako celku. A tým obmedzilo útoky na seba, pretože tých, ktorí sú na ústupe, napádajú a na tých, ktorí sú na vzostupe, sa útočiť boja.

3. Do Náhorného Karabachu sú vysielané ruské jednotky. A armáda je jednou z najdôležitejších foriem vplyvu.

4. Osud Náhorného Karabachu bude vo veľkej miere závisieť od Ruska. To znamená, že od Ruska budú vo veľkej miere závisieť aj Arménsko aj Azerbajdžan.

5. Proamerický predseda vlády Arménska Pašinjan buď stratí moc alebo upustí od protiruskej politiky pod tlakom protestujúcich v Jerevane.

6. Ďalších dvoch spolupredsedov Minskej skupiny OBSE — Francúzsko a USA – Rusi nechali stáť za plotom. Takto ich potrestali za zlý výkon.

7. Rusko vystúpilo ako humanitárna sila a pomohlo zastaviť vraždenie mladých ľudí.

8. Milióny matiek a otcov v Arménsku a Azerbajdžane sa v týchto dňoch modlia za Rusko z vďaky, že zachránilo ich synov pred možnou smrťou. Toto je tiež dôležité a v budúcnosti sa to vráti.

9. Namiesto vojnou zmietaného regiónu bude mať Rusko na juhu pokojnejšiu zónu, kde sa bude rozvíjať ekonomika.

10. Všetky krajiny vrátane Ruska tiež znižujú závislosť na transporte cez územie Gruzínska. To by malo vyvinúť tlak na Gruzínsko smerom k normalizácii vzťahov s Ruskom. V dôsledku mierovej dohody medzi Azerbajdžanom a Arménskom sa Gruzínsko priblíži k Rusku.

11. Arménska populácia Karabachu bola zachránená pred útekom spojeným s tragickými následkami, čomu bola vystavená azerbajdžanská populácia Karabachu pred štvrťstoročím.

12. Teraz sa uskutoční návrat azerbajdžanských utečencov do regiónu za pomoci Ruska.

13. Väčšina krajín a medzinárodných organizácií vyjadrila podporu mierovej zmluve uzavretej z iniciatívy Ruska.

14. Putin významne posilní svoj vodcovský potenciál. To je v politike dôležité. Skrátka Putin je jednoducho skvelý, všetci sa o tom opäť presvedčili. A aj to bude pre Rusko veľmi užitočné.

Musíme to napísať, pretože sa objavujú publikácie, ktoré tvrdia, že Rusko utrpelo na južnom Kaukaze porážku. Sú dva zdroje týchto publikácií. Prvý predstavujú Putinovi odporcovia, ktorí chcú vidieť Rusko pred Západom na kolenách. Vždy hovoria o porážke Ruska a Putina, nech sa deje čokoľvek. Druhé sú tie sily, ktorých lojalita k Arménsku je vyššia ako lojalita k Rusku. Urobili všetko pre to, aby Rusko vyslalo svojich vojakov bojovať za záujmy iných ľudí do Karabachu. Nepodarilo sa im to, a preto sa snažia pomstiť Putinovi a jeho víťazstvo označujú za porážku. No toto je ich porážka, nie Ruska. Pre Rusko je to geopolitické víťazstvo.

Sergej Markov

zdroj: news-front

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d