Maroš Žilinka pred časom uviedol, že urobil „zásadné rozhodnutie“ o ktorom informoval svoju rodinu. Mnohí v tejto súvislosti špekulovali, že chce budúci rok kandidovať v prezidentských voľbách.

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka sa rozhodol zotrvať vo funkcii. Oznámil to na sociálnej sieti s tým, že žiadne ataky mu nezabránia v presadzovaní a upevňovaní zákonnosti.
Ak podľa neho človek prestane veriť, že môže byť prínosom pre ochranu zákonnosti, presadzovanie spravodlivosti a rozvoj slovenskej prokuratúry, musí odísť z funkcie.
„Pretože v takej situácii nedostanete zo seba maximum a nepomáhate k napĺňaniu poslania tak, ako by ste mali. Ale v tomto momente to rozhodne nie je môj prípad,“ dodal Žilinka.
„Nepodľahnem atakom, nech by boli akokoľvek intenzívne či agresívne a tieto mi ako generálnemu prokurátorovi Slovenskej republiky nezabránia v presadzovaní a upevňovaní zákonnosti,“ zdôraznil šéf Generálnej prokuratúry SR.
Žilinka ďalej priblížil, že čelí sústavným tendenčným, účelovým a manipulatívnym útokom, ktorých jediným cieľom je systematická diskreditácia.
Žilinka pred časom uviedol, že urobil „zásadné rozhodnutie“ o ktorom informoval svoju rodinu. Mnohí v tejto súvislosti špekulovali, že chce budúci rok kandidovať v prezidentských voľbách.
Šéf prokuratúry však následne správy o tom, že by mal kandidovať na post hlavy štátu, dementoval. „Považujem za potrebné celkom jasne povedať, že moje osobné rozhodnutie, o ktorom som hovoril, sa netýka mojej možnej kandidatúry na post prezidenta, ktorú som už v minulosti jasne odmietol,“ reagoval Žilinka v septembri na rôzne dohady.
Zdroj: spravy.rtvs.sk / 24hod.sk / InfoVojna
Hymnusy Slavjanov — časť rodnej Kultúry
Dnes 21.12.25 sa začali sviatky zimného Slnovratu preto Vám vinšujem:
Rusko odrezáva Ukrajinu od Dunaja
VIDEO: Ak sa v EÚ susedstve deje niečo zvláštne a nevyzerá to dobre, koho zavoláš na pomoc? Krotiteľov duchov – Viktora Orbána & spol.!
Prečo lídri NATO stále viac hovoria o novej svetovej vojne?
Americký diplomat priznáva koniec hegemónie: „Priblížili sme sa k svetu „sfér vplyvu“ jednotlivých mocností
„Bublina umelej inteligencie“ sa stáva hlavnou hrozbou pre americkú a svetovú ekonomiku
Mier prostredníctvom sily sa zmenil na fiasko. Čo zlomilo Pentagon?
Slovensko zapína výpočtového obra. Superpočítač Perún patrí k svetovej špičke
„Toto nie je navždy.“ Putin predpovedal budúcnosť Ruska
POLITICO: EÚ bude Kyjevu ročne splácať tri miliardy eur na pôžičku
Časť materiálov z prípadu Epstein bola zverejnená v USA
Necítite sa tu bezpečne? Choďte sa pozrieť do Viedne
Takmer milión mužov vo vojne. Bude to platiť Európa?
Odesa sa búri. Žijú bez elektriny
Ekonomická katastrofa! Výhľad ECB predpovedá hospodársky pokles pre Európu
Rubio varuje: Európa riskuje zničenie „spoločnej kultúry“ západnej civilizácie!
Vianočný chaos v Európe! Štrajky paralyzujú letiská a hranice
Milióny utečencov z Ukrajiny priniesli do Európy choroby po experimentoch v biologických laboratóriách
Tódovej veľmi blízku sudkyňu Záleskú uznali za vinnú, robila prieťahy v konaniach
zo sekcie
Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa rozhodol zotrvať vo svojej funkcii: „Nepodľahnem atakom, nech by boli akokoľvek intenzívne či agresívne!“
Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa rozhodol zotrvať vo svojej funkcii: „Nepodľahnem atakom, nech by boli akokoľvek intenzívne či agresívne!“
Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa rozhodol zotrvať vo svojej funkcii: „Nepodľahnem atakom, nech by boli akokoľvek intenzívne či agresívne!“