Slovanské Noviny

5. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

GATESOV MICROSOFT S RADOM ĎALŠÍCH TECHNOLOGICKÝCH A MEDIÁLNYCH SPOLOČNOSTÍ SPOJILI SVOJE SILY PROTI ĽUĎOM A SLOBODE SLOVA, SO ZÁMEROM CELKOM ZNIČIŤ INTERNETOVÉ SÚKROMIE

Čeliac silnej konkurencii alternatívnych médií zosnovala aliancia technologických a mediálnych obrov plán, ktorý by mohol znamenať dosiaľ najodvážnejšie uchopenie moci technologickými gigantmi.

Microsoft sa totiž nedávno spojil s celým radom ďalších technologických, ale aj mediálnych spoločností, aby vytvorili systém sledovania obsahu na internete. Ich nový systém by tak mohol zničiť online súkromie a anonymitu, čím by radikálne zmenili povahu webu.

Koalícia pre pôvod a autenticitu obsahu

Podľa tlačového vyhlásenia Microsoftu sa tento spojil s niekoľkými ďalšími organizáciami a vytvorili Koalíciu pre pôvod a autenticitu obsahu (C2PA).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Účelom tejto organizácie je, jednoducho povedané, vymyslieť systém, v ktorom by sa všetok obsah na internete dal vystopovať až priamo k jeho autorovi.

Tlačové vyhlásenie uvádza, že vyvinie špecifikácie pre „bežné druhy a formáty položiek“, to znamená videá, dokumenty, audionahrávky a obrázky.

Či už ide o takzvané memečko (obrázok s textovým popisom), zvukový remix alebo písaný článok, cieľom je zabezpečiť, aby obsah, ktorý sa dostane na internet, bol vybavený sústavou signálov, umožňujúcich zistenie jeho pôvodu – teda autorstva.

Zamyslime sa nad spoločnosťami, ktoré sa pod túto iniciatívu podpísali. Na ich čele je Microsoft, ktorý spravuje programy kancelárskeho balíka office ako sú Word, Excel, Power Point, ďalej Paint, Notepad či internetový prehliadač Edge.

Keď vytvoríte dokument s príponou .doc (nové verzie .docx) alebo .jpg, zrejme sa na tom nejako podieľa služba spoločnosti Microsoft.

A potom je tu spoločnosť Adobe, ktorá stojí za programami Photoshop, Illustrator, Acrobat a Premiere Pro, ako aj za ďalšími najpredávanejšími aplikáciami na uverejňovanie fotografií, videí a dokumentov.

Tiež je tu spoločnosť Truepic, ktorý vyvinula technológiu, stopujúcu pôvod fotografií už od chvíle, ako sú zachytené smartfónom.

A nakoniec je tu spoločnosť Intel, dominujúca trhu laptopov a centrálnych procesorových jednotiek (CPU) stolových počítačov. CPU je zodpovedná za spracovanie doslova všetkých informácií na počítačoch. 

Keď píšete vetu alebo robíte snímku obrazovky, údaje spracováva CPU.

Prístup k CPU je najvyššou formou digitálneho dohľadu. CPU vidí, čo robí váš počítač aj vtedy, keď ste odpojení od internetu.

Spojenie síl proti ľuďom a slobode slova

Kombinácia týchto síl vytvára potenciál na sledovanie informácie a jej zbavenie anonymity už od chvíle jej vytvorenia na počítači. Signály by mohli byť pripojené k informáciám, aby sa zabezpečila ich cenzúra a potlačili sa, nech už online cestujú kdekoľvek.

Vďaka bodu svojho pôvodu by sa dali potlačiť aj vtedy, keď ich zdieľa niekto iný. A, samozrejme, signály by sa dali využiť na identifikáciu tvorcov nevhodného obsahu.

Nikde v tlačovom vyhlásení Microsoftu sa však nenachádza zmienka o tom, že by toto neboli konečné ciele.V skutočnosti poskytuje toto vyhlásenie niekoľko náznakov, že konečnými cieľmi je presne toto.

Podľa Microsoftu bola koalícia vytvorená z jediného dôvodu: zastaviť šírenie údajných „dezinformácií“ – čo, v novinárskej reči súčasného establišmentu, znamená informácie, spochybňujúce naratívy establišmentu.

Na základe toho, ako sa slovo dezinformácie používa dnes, by sa mohli nazývať aj nehodiacimi sa informáciami.

Podľa tlačového vyhlásenia Microsoftu bola koalícia ustanovená „pre zameranie sa na výskyt dezinformácií, nesprávnych informácií a klamného online obsahu prostredníctvom vytvorenia technických noriem na certifikáciu zdroja a histórie alebo pôvodu obsahu na sociálnych sieťach“.

Prirodzene, vo veľkej miere sú do toho zapojené aj mainstreamové médiá, ktoré sú nehodiacimi sa informáciami najviac ohrozené. Členmi predchodcu tejto koalície, zvaného Project Origin, boli New York Times,BBC, CBC a Radio Canada.

Vo vyhlásení poslania Project Origin sa uvádza:

„Klamné informácie sú narastajúcou hrozbou pre integritu informačného ekosystému. 

Existencia preukázateľného zdroja pôvodu pre médiá a vedomosť, že nebol cestou zmenený, pomôže uchovať dôveru v správy od dôveryhodných poskytovateľov.“

Cieľ oznámili vopred. Média establišmentu chcú sledovať pôvod všetkého digitálneho obsahu, aby sa dali odlíšiť „dôveryhodní poskytovatelia“ od tých „nedôveryhodných“.

Všetci už vieme, čo to znamená.

Rozdiel je v tom, že to teraz namiesto cenzurovania online platform sociálnych sietí a vyhľadávačov budú robiť na úrovni offline softvéru a hardvéru, s najväčšou pravdepodobnosťou cez najzákladnejšiu jednotku počítačového hardvéru – CPU.

Povedané inak, nebude sa kam skryť.

Záver

V porovnaní s týmto bledne ešte aj nehanebné správanie Facebooku, Twitteru a Googlu za obdobie posledného roka.

Ide hlavne o ich zasahovanie a ovplyvňovanie volieb, cenzurovanie predošlého amerického prezidenta Trumpa, hromadná cenzúra nepohodlných politických hnutí či cenzurovanie všetkých informácii ohľadne pandémie COVID-19, ktoré odporujú naratívu Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) alebo dogmám štátnych „autorít“.

Toto je zatiaľ najnebezpečnejší plán „Big Techu“.

Zdroje:

https://www.badatel.net

https://www.naturalnews.com/

https://www.breitbart.com

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.