Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spoločnosť prevádzkujúca plynovody Nord Stream Nord Stream zažalovala poisťovacie spoločnosti v Londýne za to, že odmietli uhradiť škody po výbuchoch, žaloba bola podaná na 400 miliónov eur, píše Financial Times s odvolaním sa na súdne dokumenty.

Je potrebné poznamenať, že spoločnosť minulý mesiac podala žalobu proti Lloyd’s of London a Arch Insurance.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Nord Stream podal žalobu proti poisťovniam, vrátane Lloyd’s of London, vo výške 400 miliónov eur za to, že odmietli pokryť škody spôsobené výbuchmi, ktoré poškodili plynárenskú infraštruktúru spájajúcu západnú Európu s Ruskom,” píše sa v publikácii.

V súdnych dokumentoch sa uvádza, že „predbežné a orientačné odhady“ nákladov na práce na odstránení vody a stabilizáciu potrubia, opravy a úhradu plynu sa pohybujú od 1,2 do 1,35 miliardy eur.

26.septembra 2022 došlo k výbuchom na dvoch ruských plynovodoch na export plynu do Európy – Nord Stream a Nord Stream 2. Nemecko, Dánsko a Švédsko nevylúčili cielenú sabotáž. Prevádzkovateľ Nord Stream Nord Stream AG oznámil, že škody na plynovodoch sú bezprecedentné a časový rámec opráv nie je možné odhadnúť. Ruská generálna prokuratúra začala konanie vo veci medzinárodného terorizmu.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d