Predseda strany Smer-SD Robert Fico zaslal otvorený list generálnemu riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi, v ktorom ho žiada o oficiálne ospravedlnenie. Bývalý premiér poukazuje na zneužitie postavenia moderátora na útok proti opozičnému politikovi v jeho neprítomnosti, a to ešte s použitím nezákonných prostriedkov.

Plné znenie otvoreného listu:
Vážený pán generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník,
v prípade verejno-právnej televízie je obzvlášť neprijateľný akýkoľvek prejav politickej zaujatosti moderátora dôležitej politickej diskusnej relácie.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Počas ostatnej relácie “O 5 minút 12“ vysielanej RTVS v nedeľu 21. novembra 2021 (hostia R. Takáč a M. Krajčí) moderátor relácie Marek Makara s cieľom jednostranne a nekriticky podporiť myšlienku očkovania v boji proti pandémii COVID – 19 a politicky zaútočiť na moju osobu citoval moje vyjadrenie týkajúce sa môjho zdravotného stavu zaznamenané počas nahrávania a odposluchov stretnutí obhajcov osôb obvinených a držaných vo výkone väzby v citlivých a medializovaných kauzách s predsedom politickej strany SMER – sociálna demokracia (kauza „poľovnícka chata“).
Urobil tak napriek tomu, že som nebol v relácii prítomný, ale aj napriek tomu, že v tom čase moderátor Marek Makara už disponoval oficiálnou informáciou, že Krajská prokuratúra v Nitre zrušila celé vyšetrovanie vymysleného podozrenia z pytliactva ako nezákonné. Z rozhodnutia tejto prokuratúry je zrejmé, že vyšetrovateľ, mimochodom brat jedného z politicky najangažovanejších vyšetrovateľov NAKA, konal v rozpore so zákonom tak, aby vytvoril právne podmienky na sledovanie, nahrávanie a odpočúvanie mojej osoby.
Prípad nezákonného monitorovania jedného z opozičných lídrov je samotný natoľko závažný, že mal byť predmetom diskusnej relácie, a nie zneužitý na útok proti opozičnému politikovi.
Ťažko nájsť slová, ako opísať správanie moderátora Makaru. Ide o neuveriteľné zneužitie postavenia moderátora na útok proti opozičnému politikovi v jeho neprítomnosti, a to ešte s použitím nezákonných prostriedkov.
Vážený pán generálny riaditeľ RTVS,
privítal by som, keby ste venovali pozornosť porovnaniu počtu príspevkov RTVS v súvislosti s kauzou „poľovnícka chata“, ktoré boli negatívne ladené proti mojej osobe, s počtom príspevkov, kde rovnako hlučne informujete verejnosť, že išlo zo strany súčasnej vládnej moci o hrubé zneužitie zákonov na diskreditáciu opozičného politika. Toto porovnanie Vám vyrazí dych. A pokiaľ budete zastávať názor, že išlo o ojedinelé zlyhanie moderátora Mareka Makaru, odporúčam Vám reláciu „O 5 minút 12“ zo 14. novembra 2021 (hostia P. Pellegrini a R. Sulík), kde prítomnému ministrovi hospodárstva SR Richardovi Sulíkovi moderátor nepostavil ani jednu jedinú otázku týkajúcu sa kúpy jeho ranču v Austrálii a výletu jeho dcéry za štátne peniaze a na palube štátneho lietadla do Dubaja. V prípade, že aktérom takéhoto škandálu by som bol ja, bol by predmetom relácie dlhé týždne a mesiace bez ohľadu na to, či by som v relácii bol alebo nebol prítomný.
Vážený pán riaditeľ RTVS,
za uvedené úmyselné protiprávne konanie moderátora Makaru s cieľom politicky diskreditovať moju osobu ako predsedu opozičnej politickej strany, očakávam od RTVS oficiálne ospravedlnenie.
S úctou
Doc. JUDr. Robert Fico, CSc.
predseda strany Smer-SD
Zdroj: Facebook Robert Fico / InfoVojna
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Fico žiada RTVS o oficiálne ospravedlnenie. Fanatický prívrženec vakcinácie moderátor Makara nekriticky a na hulváta pretláčal vo verejnoprávnej televízii očkovaciu propagandu a ako politický aktivista útočil na predsedu Smeru-SD
Fico žiada RTVS o oficiálne ospravedlnenie. Fanatický prívrženec vakcinácie moderátor Makara nekriticky a na hulváta pretláčal vo verejnoprávnej televízii očkovaciu propagandu a ako politický aktivista útočil na predsedu Smeru-SD
Fico žiada RTVS o oficiálne ospravedlnenie. Fanatický prívrženec vakcinácie moderátor Makara nekriticky a na hulváta pretláčal vo verejnoprávnej televízii očkovaciu propagandu a ako politický aktivista útočil na predsedu Smeru-SD