Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

J. Krescanko Dibáková sa posťažovala na sociálnej sieti. Politici nechú chodiť do jej relácie.

Namiesto toho, aby chybu hľadala v sebe, obvinila politikov aj „dezinfoscénu“. Premiér jej odkázal, aby chybu hľadala v sebe a zamyslela sa nad tým, kam ona vrátane iných médií dostali slovenskú žurnalistiku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

J. Krescanko Dibáková sa posťažovala na sociálnej sieti

Na Facebook napísala moderátorka toto: „Portfólio koaličných zástupcov sa nám dramaticky zúžilo… Už celé týždne je neuveriteľne náročné vyskladať zostavu hostí tak, aby sme vôbec vedeli vysielať. Dezinfoscéna politikom ponúka široké možnosti bez nepríjemných otázok… Dnes sme v situácii, že okrem politickej nevôle prísť, tu máme politikov, ktorí nechcú byť konfrontovaní s maslom iných – témami ako zahraničnopolitická izolácia či frontálny útok na Ústavný súd. …upozorňujem, že smerujeme do situácie, ktorá je dlhodobo neudržateľná, kedy inštitút prázdneho kresla použijeme, ale nebudeme ho môcť použiť 5 alebo 10krát.“

Reaguje Robert Fico

„Médiá sa budú musieť zamyslieť nad kvalitou a štruktúrou politických diskusií. Inak sa z médií vytratia,“ napísal premiér na sociálnu sieť. „Moderátorka TV JOJ moderujúca politickú diskusnú reláciu Na hrane, ktorú mimochodom už nikto nepozerá, sa vysťažovala, že nevedela zohnať hostí do svojej relácie, a preto ju včera večer musela zrušiť. Samozrejme, že redaktorka si svoje zlyhanie vysvetlila po svojom. Všetci politici sú idioti, len ona je lietadlo,“ začína premiér.

Nasleduje odkaz: „Redaktori, ako je pani Dibáková, by sa mali zamyslieť predovšetkým nad tým, kam dostali slovenskú žurnalistiku. Sú z nich politickí aktivisti otvorene prejavujúci nesympatie k pozývaným hosťom, nerešpektujúci základné pravidlá objektívnej novinárčiny. Reakcia politikov na takýto stav je teda prirodzená. Snažia sa dať prednosť iným formám politickej diskusie alebo jednoducho si povedia, že voľný štvrtkový večer je podstatne užitočnejší ako stratená hodina s pani Dibákovou.“

Na záver dodal F. Fico už len toto: „Tzv. mainstreamové média, medzi ktoré sa TV JOJ zaraďuje, sa budú musieť touto situáciou, ktorú spôsobili ich novinárski politici zaoberať, ak nechcú, aby sa im úplne rozpadla štruktúra politických diskusií.“

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d