Bývalý ministerský predseda a šéf Smeru-SD Robert Fico vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú ako hlavného veliteľa Ozbrojených síl SR informovať slovenskú verejnosť, aké plány mieni presadiť, aby sa bezprecedentne vazalské postavenie SR zmenilo.

Vážená pani prezidentka Slovenskej republiky,
vývoz munície a zbraní patriacich Ozbrojeným silám Slovenskej republiky (OS SR) na Ukrajinu, ako aj udalosti týkajúce sa zahraničných batérií protivzdušnej obrany Patriot umiestnených na území Slovenska, vyvolávajú vážne podozrenia z úmyselného znižovania bojaschopnosti OS SR.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Obraciam sa na Vás ako na hlavného veliteľa ozbrojených síl, pretože minister obrany SR J. Naď priznal verejné klamstvo v súvislosti so systémom protivzdušnej ochrany S-300 a je nedôveryhodný.
Vážená pani prezidentka,
verejné zdroje, informácie občanov, ale aj zdroje priamo z OS SR potvrdzujú, že vývoz zbraní a munície zo Slovenska na Ukrajinu je enormný.
V čase vojnového konfliktu v susednej Ukrajine Vás preto považujem za legitímne požiadať, aby ste ako hlavný veliteľ OS informovali slovenskú verejnosť aké
– množstvá a druhy munície,
– koľko bojových vozidiel pechoty,
– koľko tankov,
– koľko samohybných húfnic a iných zbraňových systémov bolo odovzdané z vybavenia OS SR Ukrajine.
Zjednodušene sa otázka dá postaviť aj tak, že koľko výzbroje vôbec zostalo v OS SR a či je to dostatočné na plnenie úloh ozbrojených síl.
Rovnako Vás žiadam o verejnú informáciu, ako bola táto výzbroj OS SR okamžite nahradená tak, aby nedošlo k zníženiu bojaschopnosti OS SR. Sú známe návrhy a rozhodnutia o nákupe novej alebo používanej výzbroje zo zahraničia, ale tieto potrebujú pomerne dlhé časové obdobie na realizáciu.
Obzvlášť závažné je aj napĺňanie informácie nového veľvyslanca USA na Slovensku o presune batérií Patriot zo Slovenska, ktorý začal včera.
Po tom, čo vláda SR darovala Ukrajine jediný funkčný systém protivzdušnej ochrany S-300, sme odkázaní na dobrú vôľu USA alebo iných západných krajín nielen pri ochrane vzdušného priestoru (Česká republika), ale aj pri prevádzkovaní systémov protivzdušnej ochrany, ktoré nielenže nevlastníme, ale ani neprevádzkujeme.
Je nevyhnutné, aby ste informovali slovenskú verejnosť, aké plány mienite ako hlavný veliteľ OS SR presadiť, aby sa toto bezprecedentne vazalské postavenie SR zmenilo.
Vážená pani prezidentka,
je potrebné si priznať, že kroky vlády SR vo vyzbrojovaní ukrajinských ozbrojených síl zo zásob OS SR vyvolávajú obavy ohľadne stavu, v ktorom sa nachádzajú naše OS.
Považujem za nevyhnutné, aby ste tieto opodstatnené obavy rozptýlili, čo Vám prináleží z Vášho postavenia hlavného veliteľa OS SR daného Ústavou SR.
Rovnako by som Vás rád informoval, že SMER – sociálna demokracia nemieni neudržateľnú situáciu v OS SR podceňovať a podnikne všetky nevyhnutné legitímne kroky, ktoré má ako najsilnejšia opozičná parlamentná strana k dispozícii.
S úctou
Robert Fico
Zdroj: Facebook Robert Fico
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Úlohou V4 by malo byť odsúdenie fašizmu na Ukrajine
VIDEO: Peter Sabela o tom, že niekdajší kľúčový investičný partner Georgea Sorosa a bývalý šéf jeho londýnskej pobočky sedí v Trumpovej vláde
VIDEO: Obchodník so smrťou prelomil mlčanie: „Ide o záverečnú bitku so silami zla! Globalisti plne ovládajú Európu.
VIDEO: Ako vyzerá každodenný život v Moskve v júli 2026 a aká je situácia s benzínom v Rusku?
Zničenie plynovodu Nord Stream podľa nemeckej prokuratúry vykonal príslušník ukrajinskej armády na pokyn Zelenského režimu
Ako „Reuters“ benzín do Ruska vozil
Kličko po najsilnejšom údere na Kyjev od začiatku konfliktu: Bola to hrozná noc!
Špeciálna vojenská operácia formuje podobu multipolárneho sveta
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Fico píše otvorený list prezidentke Čaputovej k neudržateľnej situácii v slovenskej armáde po tom, ako Hegerova vláda darovaním jediného funkčného systému protivzdušnej ochrany S-300 Ukrajine znížila našu bojaschopnosť a teraz sme pri ochrane vzdušného priestoru odkázaní na dobrú vôľu USA
Fico píše otvorený list prezidentke Čaputovej k neudržateľnej situácii v slovenskej armáde po tom, ako Hegerova vláda darovaním jediného funkčného systému protivzdušnej ochrany S-300 Ukrajine znížila našu bojaschopnosť a teraz sme pri ochrane vzdušného priestoru odkázaní na dobrú vôľu USA
Fico píše otvorený list prezidentke Čaputovej k neudržateľnej situácii v slovenskej armáde po tom, ako Hegerova vláda darovaním jediného funkčného systému protivzdušnej ochrany S-300 Ukrajine znížila našu bojaschopnosť a teraz sme pri ochrane vzdušného priestoru odkázaní na dobrú vôľu USA