Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Farmaceutická firma Pfizer oznámila, že jej vakcína je účinná na 90%. Šokujúci dôvod, prečo musí byť uskladňovaná až pri -70°C

23.11.2020

Aj samotný tvorca vakcíny sa vyjadril, že očkovanie nepovedie k návratu do normálneho života spred pandémie. Je to hlavne preto, lebo tieto vakcíny nie sú navrhované ako ochrana pred nákazou.

Celý svet nedávno obehla správa o tom, že vedcom sa podarilo vytvoriť prvú vakcínu na COVID-19. Tá sa však musí skladovať pri teplote nižšej ako -70°C, čo je mimochodom menej ako na Severnom póle.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Farmaceutická firma Pfizer tvrdí, že ich vakcína je účinná na 90%. Vyznieva to však skôr ako firemná propaganda zameraná na zvyšovanie cien akcií firmy, než reálny údaj. Najnápadnejšou otázkou ale aj tak ostáva: „prečo si táto vakcína vyžaduje takú nízku teplotu, keď doteraz ju žiadna z používaných vakcín nepotrebovala?“

Dôvodom je pravdepodobne to, že ak by sa nedržala v tak chladnom prostredí, jej jednotlivé zložky by sa začali rozpadať a vakcína by potom vôbec nefungovala. Nemenej dôležitá je však otázka: Aké sú vlastne tie jej zložky? Ukazuje sa, že sa jedná o úplne nové prísady, ktoré sa vo vakcínach nikdy predtým nepoužívali a práca s nimi ešte nie je úplne odskúšaná.

Organizácia Children Health Defence (Ochrana zdravia detí) vo svojom článku z 6. augusta 2020 uvádza:

„mRNA vakcíny, ktoré sú momentálne v štádiu klinických skúšok vrátane firiem Moderna a Pfizer sa spoliehajú na systém nanočasticových nosičov, ktorý obsahuje aj syntetickú chemikáliu nazývanú polyetylén glykol (PEG). Používanie PEG v liekoch a vakcínach je vysoko kontroverzné kvôli dobre zdokumentovanému výskytu imunitných reakcií vrátane život ohrozujúceho anafilaktického šoku.“ píše sa v článku.

„Približne 7 z 10 ľudí už je citlivých na PEG, výsledkom čoho môže byť znížená efektívnosť vakcíny a zvýšený výskyt nežiaducich vedľajších účinkov. Ak mRNA vakcína obsahujúca PEG získa registráciu amerických a európskych úradov, expozícia obyvateľstva tejto látke bude bezprecedentná a potenciálne katastrofická. Farmaceutické firmy sú si tejto skutočnosti veľmi dobre vedomé, no oveľa viac ich zaujímajú vlastné zisky,“ píše sa ďalej správe.

Okrem látky PEG sú vo vakcínach proti novému koronavírusu problémom aj samotné lipidové nanočastice. Prečo sa vlastne nachádzajú v očkovacích látkach?

Organizácia Ochrana zdravia detí to vysvetľuje: „Lipidové nanočastice obalia molekuly mRNA, aby ich chránili pred degradáciou, podporujú ich prenikanie do buniek a napokon zosilňujú imunitnú odozvu, čo vakcinační vedci nazývajú LPN, čiže inherentná vlastnosť prísad.“

Inými slovami, LPN sú prísady, ktorých účelom je po vpichnutím vyvolať v ľudskom tele veľké zápalové odozvy. Je to robené za účelom tvorby protilátok, na základe čoho potom výrobca vakcíny deklaruje jej „vysokú účinnosť“, a to aj napriek spôsobovaniu závažných vedľajších účinkov.

Podľa farmaceutickej firmy Moderna sa negatívne vedľajšie účinky vyskytli až u 100% testovaných dobrovoľníkov v skupine, ktorej bola podaná vysoká dávka vakcíny.

Takže, ako môžeme vidieť, deklarovaný „úspech“ novej vakcíny má svoju vysokú cenu. Ochrana (aj to otázna) pred koronavírusom bude mať pravdepodobne za následok spustenie množstva nežiaducich účinkov. Tie svojou závažnosťou môžu pokojne prekonať závažnosť ochorenia, pred ktorým majú chrániť. Je teda plne na každého slobodnej vôli zvážiť, či mu toto riziko stojí za to.

V prípade, že by sa vláda opäť snažila urobiť toto očkovanie „nasilu dobrovoľné“, ako tomu bolo pri plošnom testovaní, tak bude potrebné nájsť spôsob, ako uplatniť slobodné rohodovanie každého jedinca, aby sa proti tomu dalo brániť.

Aj samotný tvorca vakcíny sa vyjadril, že očkovanie nepovedie k návratu do normálneho života spred pandémie. Je to hlavne preto, lebo tieto vakcíny nie sú navrhované ako ochrana pred nákazou. Ich účelom je najmä minimalizovanie prenosu ochorenia COVID-19 (čo mimochodom dokáže aj obyčajný vitamín D a bez vedľajších účinkov).

Autor: Timotej Dudka

Zdroj: hlavnydennik.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d