Nad územím Národného parku Slovenský kras prelietaval vrtuľník bez povolenia. Ochranári podali podnet na prešetrenie Slovenskej inšpekcii životného prostredia (SIŽP) v Košiciach.

Informoval o tom podľa webu roznava.dnes24.sk vedúci úseku strážnej služby Správy Národného parku Slovenský kras Juraj Popovics. Inšpektori sa prípadom už zaoberajú.
Ani vojsko nesmie čokoľvek
Vrtuľník prelietava nad územím, kde platí tretí stupeň ochrany. Podľa Popovicsa ide o vojenský vrtuľník značky Black Hawk. „Na lietanie vrtuľníkom ponad Národný park Slovenský kras sa podľa zákona o ochrane prírody a krajiny vyžaduje súhlas orgánu ochrany prírody. Keďže nemáme žiadne informácie, že toto lietanie majú povolené, dali sme podnet na prešetrenie,“ uviedol pre citovaný portál
Prešetríme, povieme
Hovorkyňa SIŽP Tamara Lesná potvrdila, že podnet od Štátnej ochrany prírody SR dostali. Inšpektori ho prešetrujú podľa zákona o ochrane prírody a krajiny a bude predmetom výkonu štátneho dozoru.
Hrozí pokuta a prepadnutie veci!
„Na území, na ktorom platí tretí stupeň ochrany, sa vyžaduje súhlas orgánu ochrany prírody na let lietadlom alebo iným lietajúcim športovým zariadením, ktorého výška letu je menšia ako 300 metrov nad najvyššou prekážkou v okruhu 600 metrov od lietadla,“ približuje Lesná.
SIŽP môže v tomto prípade uložiť pokutu do výšky 9 958,17 eura a prepadnutie veci právnickej osobe, ktorá sa dopustí protiprávneho konania. Informoval portál roznava.dnes24.sk.
zdroj: hlavný denník
Profesor Jeffrey Sachs odporučil nemeckému vodcovi: “Najdôležitejšie je, pán Merz, aby ste študovali históriu…”
Nie Rusov, Číňanov, Venezuelčanov…. ale týchto nepopulárnych európskych vojnových štváčov Američania nútia aby obnovili slobodu prejavu
Donald Trump strávil tento rok demontážou západnej architektúry
Bloomberg: Rubeľ sa stal v tomto roku najsilnejšou menou
Putin prikývol: Moskva by mohla vydať dokument, ktorý by sa dotkol všetkých členských štátov NATO
Rajchl o kolóne smerujúcej zo Slovenska na Ukrajinu: Utečenci? Neklamme sa! Ekonomickí migranti!
Obnova Nord Streamu je technicky možná. Chýba však politická vôľa!
Pepe Escobar: Európske elity a „výsada“ prehrať konflikt
Hlasová reč Človeka
Odtajnený archív americkej NSA: Putin varoval Busha pred spustením Špeciálnej vojenskej operácie už v roku 2008
Rockefellerov “expert”: Rusko netreba chápať – treba ho zničiť
V nedeľu Kosovo vstúpi do veľmi vyhroteného stavu
„EÚ sa začína rozpadávať,“ vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán a vymenoval dôvody dezintegrácie Európskej únie. Dodal, že Európa sa rozdelila na dva tábory – „vojnový tábor a mierový tábor“
„Medicínsky Norimberg II“. Brutálny trest pre Dr. Reinera Fuellmicha. Jeho prečin: mal slobodný názor
EÚ zakázala belgické noviny. „Pokročilá úroveň cenzúry“
Nové hrozby pre verejné zdravie na obzore
„Varujem vás“. Výsluhový podplukovník U.S. Army o hrozbe priameho stretu NATO s Ruskom
Ekonomická samovražda EÚ
Čínsky múr – hranica dvoch svetov?
Gruzínsko nepodlieha tlaku globalistov
zo sekcie
Fakt arogantné – vrtuľník Black Hawk lieta nad národným parkom
Fakt arogantné – vrtuľník Black Hawk lieta nad národným parkom
Fakt arogantné – vrtuľník Black Hawk lieta nad národným parkom