Exriaditeľ SIS Vladimír Pčolinský je obvinený z ďalšej korupcie. TASR to potvrdil hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. Pčolinského zadržali príslušníci NAKA 11. marca a stíhaný je väzobne.

„Môžeme potvrdiť, že voči osobe Vladimírovi P. bolo vznesené ďalšie obvinenie z korupčného trestného činu. Vzhľadom na štádium konania však ďalšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť,“ dodal Skladan.
Na nové obvinenie Pčolinského upozornil portál zoznam.sk. Podľa tohto zdroja exriaditeľa SIS obvinili koncom minulého týždňa. Aktuálne sa s ním uskutočňuje výsluch vo väznici v Leopoldove. Podľa informácií advokáta Ondreja Urbana, ktorý ho zastupuje v novej trestnej veci, ide o skutok z roku 2020.
Pčolinský je väzobne stíhaný od 29. marca, keď o tom rozhodol Najvyšší súd SR. Nachádza sa v kolúznej väzbe. Pôvodne ho Špecializovaný trestný súd v Pezinku zobral okrem kolúznej aj do takzvanej preventívnej väzby, teda z dôvodu, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.
Bývalého riaditeľa tajnej služby zadržali príslušníci NAKA 11. marca a obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40 000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Kollára. Vypovedajú voči nemu dvaja svedkovia – kajúcnici. Okrem Beňu usvedčuje Pčolinského aj bývalý šéf Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudoví Makó.
V prípade prvého obvinenia zastupuje Pčolinského advokátka Eva Mišíková. Tú istú advokátku si zvolil aj obvinený bývalý príslušník SIS a muž bratislavského podsvetia Peter Košč, ktorý je stále na úteku. Košč je obvinený z toho, že dal úplatok 50 tisíc eur bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi Kováčikovi.
Mišíková v minulosti obhajovala aj Daniela Lipšica, keď na priechode pre chodcov motorovým vozidlom usmrtil chodca Emila Kalábera. Pčolinský bol šéfom organizačného odboru kancelárie ministra vnútra Lipšica. Neskôr sa spolu so súčasným ministrom práce Milanom Krajniakom angažoval v Lipšicovej neúspešnej strane Nova.
zdroj: hlavné správy
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
zo sekcie
Exriaditeľ SIS Pčolinský je obvinený z ďalšej korupcie. Práve vypovedá v Leopoldove
Exriaditeľ SIS Pčolinský je obvinený z ďalšej korupcie. Práve vypovedá v Leopoldove
Exriaditeľ SIS Pčolinský je obvinený z ďalšej korupcie. Práve vypovedá v Leopoldove