Slovanské Noviny

1. apríla 2023

K porozumeniu Čelovekom

Expremiér Fico s bývalým policajným prezidentom Gašparom zverejnili záznam rozhovoru kajúcnika Imreczeho s vtedajším riaditeľom NAKA Zurianom o úplatkoch pre Mikulca a ďalšie šokujúce nahrávky skupiny podozrivých vyšetrovateľov NAKA Čurilla & spol.

Súčasťou tlačovej konferencie bývalého trojnásobného premiéra Roberta FIca a dlhoročného prezidenta Policajného zboru SR Tibora Gašpara bola aj nahrávka o tom, že niekto rozdával úplatky v súvislosti s nákupom Deticy – softvérového produktu najväčšej európskej zbrojárskej firmy BAE Systems. Zverejnené boli aj ďalšie smsky skupiny vyšetrovateľov NAKA o vypúšťaní cielených dezinformácií na verejnosť, kde nemenovaný svedok akože „vypovedá na Mikulca a Matoviča a že j*b*l Čaputovú“.

Bývalý ministerský predseda Robert Fico a policajný exprezident Tibor Gašpar na štvrtkovej tlačovej konferencii prezentovali ďalšie nahrávky, ktoré usvedčujú ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) zo špinavostí.

Šéf Smeru-SD povedal, že opätovný zákrok NAKA v kauze Gorila, nebolo náhodné a nesie to všetky prvky organizovanosti, pretože táto zločinecká skupina na čele s Mikulcom sa rozhodla, že bude verejnosť zabávať aj inými vecami, aby pomohla ministrovi pri hlasovaní o dôvere. Základným odkazom tohto zákroku voči ľuďom, ktorí sa aktívne podieľali na kauze Gorila, ministrovi práce a sociálnych vecí Milanovi Krajniakovi a strane Sme rodina je priame vydieranie poslancov NR SR, pretože Matovičovo OĽaNO dalo strane Sme rodina jasne najavo, že poslanci Kollárovho hnutia pripravení hlasovať za odvolanie Mikulca ponesú následky, „ak nebudú poslúchať blázna Matoviča a jeho sluhu Mikulca“
 
Predseda Smeru-SD na tlačovej besede venoval opäť korupčnej činnosti ministra vnútra a porovnal ju s kauzou guvernéra NBS Petra Kažimíra. Ten je druhýkrát obvinený za to, že mal odovzdať 47-tisíc eur vtedajšiemu riaditeľovi finančnej správy Františkovi Imreczemu, ktorý v súčasnosti vystupuje ako univerzálny kajúcnik.

Ten podľa Fica toto svedectvo voči Kažimírovi poskytuje ako udavač, človek v náročnej situácii a nemôže sa dohodnúť s OČTK na dohode o vine a treste, čiže mu hrozí dlhý nepodmienečný trest odňatia slobody.

„Máte tu prípad, kde bez akýchkoľvek dôkazov, akýchkoľvek dokumentov písomnej povahy, je tu len tvrdenie udavača, ktorý je pod obrovským tlakom, lebo mu hrozí vysoký trest. Toto však stačí na to, aby opakovane bol Kažimír obvinený z mimoriadne vážneho trestného činu. Minister Mikulec je na tom podstatne horšie, ako je pán Kažimír. Prečo nikto nevykopol dvere na Mikulcovom byte?,“ pýta sa Fico.
 
V nahrávke bol pustený rozhovor medzi Františkom Imreczem, v tom čase riaditeľom finančnej správy a vtedajším šéfom NAKA Branislavom Zurianom. Opäť išlo o normálny rozhovor, kde ani jeden nebol v postavení obvineného, neboli pod tlakom. Dvaja dôveryhodní svedkovia hovoria, že minister vnútra bol zakomponovaný do korupčnej činnosti a zobral 100 tisíc úplatok.

Bývalý prezident policajného zboru Tibor Gašpar doplnil, že na nahrávke sú ďalšie konkrétnosti, sú tam pomenované konkrétne projekty, za ktoré sa to deje, ďalšie osoby, ktoré by o tom mohli vedieť. Vyjadril zároveň obavu o spravodlivé presadzovanie práva a uplatňovanie zákonnosti „elitnými“ policajtmi v rámci trestných konaní vo svojej podstate aj obavu o zachovanie princípov právneho štátu. 
 
Druhá časť nahrávky hovorí o tom, že niekto rozdával úplatky v súvislosti s nákupom Deticy – softvérového produktu najväčšej európskej zbrojárskej firmy BAE Systems. (Konferencia Tatra Summit a Globsec Bratislava Forum, organizovaná súčasným ministrom zahraničných vecí Rastislavom Káčerom funguje aj pod záštitou tretej najväčšej zbrojárskej firmy na svete – britskej BAE Systems – pozn. IV). Ide o ministerstvo vnútra vtedy vedené Lipšicom v roku 2011. Tu sa priamo hovorí o rozdávaní úplatkov. Ďalej hovoria o vtedajšom prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi, ktorý si zavolal Imreczeho, aby sa pozrel „iným okom“ na Kiskove daňové problémy. A v závere Imrecze poukazuje na posadnutosť Matoviča, ktorý zneužívanie trestného práva spolu s Mikulcom organizuje. 
 
Policajný exprezident Gašpar doplnil, že aj táto nahrávka má detaily, kto ešte o týchto veciach vie, kto môže svedčiť a ako sa môžu vyšetrovatelia uberať. No táto nahrávka svedčí o práci s kajúcnikmi, pretože mnohí sa snažia zahmlievať, či boli alebo neboli poskytnuté výhody vo forme zaisteného majetku atď. No jedna z hlavných výhod je, že sa nerieši ich trestná činnosť objektívne, podkvalifikováva sa, aby mohli hroziť podmienečné tresty.

Generál Gašpar uviedol príklad, ktorý sa týka Slobodníka: „Dňa 8. apríla 2022 Bernard Slobodník hovorí vo výpovedi v Súmraku: Vo svojej právomoci som spis odňal a prikázal, bolo to na základe jedného alebo dvoch anonymov, ktoré prišli na finančnú políciu, že so spisom pána Lipšica a Grendela je manipulované. Pričom však musím uviesť, že tieto anonymy som zabezpečil ja ako osoba Bernard Slobodník, aby boli k nám na NAKA zaslané a aby mohlo dôjsť k odňatiu spisu.“

Tu teda priamo vidieť vzťahy medzi kajúcnikom a šéfom Špeciálnej prokuratúry Danielom Lipšicom a motívy ich konania. Kajúcnik Slobodník to riešil v prospech Lipšica v čase, keď bol riaditeľ NAKA. Nepočúval teda Tibora Gašpara ako údajného šéfa zločineckej skupiny, ale na objednávku počúval Lipšica.

 
SMER už opakovane potvrdil, že nie je možné, aby sa toto všetko konalo bez vedomia Matoviča a Mikulca. Ďalšia nahrávka presne potvrdzuje mimoriadne aktívnu úlohu ministra vnútra vo všetkých špinavostiach a zneužívaniach právomocí verejného činiteľa. Na nahrávke hovorí jeden z policajtov, že minister potvrdil, že „toto bude ródeo, viem, že to bude masaker, ale robte, čo je treba“. Priamo teda dáva pokyn vyšetrovateľom na NAKA, lebo to je súboj so Santusovej tímom Oblúk, keďže tá išla po nich ako „po údenom“.
 
Bývaý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar uviedol, že prokurátor z uznesenia generálnej prokuratúry na margo mediálnych otázok potvrdil, že z doposiaľ zabezpečených doslovných prepisov zvukových nahrávok nebolo zistené, že by dochádzalo k vytrhnutiu slov a viet z kontextu, ani k nepravdivým citáciám v neprospech obvinených.

Ďalej prostredníctvom prokurátora ÚŠP informovali o stave konania ministra. Obvinení boli v úzkom kontakte s prokurátorom ÚŠP Ondrejom Repom pri plánovaní činnosti proti vyšetrovacieho tímu Oblúk a tento poskytoval citlivé informácie o výsluchoch, ktoré boli vykonané na generálnej prokuratúre.

Prokurátor navyše konštatuje, že na trestnej činnosti čurillovcov sa aktívne podieľa minister vnútra Milulec, policajný prezident v tom čase Peter Kovařík a riaditeľ inšpekcie, v tom čase Peter Scholtz. No došlo stíhanie po Scholtza, ale akosi sa pozabudlo na Kovaříka a Mikulca. Preto tu hovoríme opäť o „rovnom metri“.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: