Slovanské Noviny

19. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Európsky parlament zvyšuje tlak na Srbsko kvôli Rusku

Tlak na srbské vedenie, aby podporilo západné sankcie voči Rusku sa bude zvyšovať. Belehrad si musí vybrať stranu.

Vyhlásila to europoslankyňa Viola von Cramon-Taubadel, ktorá zastupuje nemeckú „Stranu zelených“.

„Európska únia má veľký záujem priblížiť Srbsko k EÚ, ale je to, samozrejme, na rozhodnutí Srbska. Jasne informujeme, že naši európski partneri musia dodržiavať naše európske opatrenia, z toho vyplývajú sankcie a hovorili sme o tom,“ povedala v TV-kanáli „N1“.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Europoslankyňa dnes navštívila Belehrad a prijal ju srbský prezident Aleksandar Vučić.

„Tlak na túto tému bude narastať. Toto nezávisí od EÚ, je to rozhodnutie, ktoré musíte urobiť vy sami – na koho ste strane, či niekto vidí svoje miesto v EÚ, v európskej rodine. Srbsko je určite európsky štát, je v našom záujme, aby Srbsko zosúladilo svoju politiku s EÚ,“ zdôraznila europoslankyňa.

Viola von Cramon-Taubadel tiež vyzvala Belehrad, aby znížil svoju závislosť na energii z Ruska.

newsfront