Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Európska únia vynaložila obrovské množstvo peňazí na podnecovanie rusko-ukrajinského konfliktu, v dôsledku čoho sa Kyjev stal rukojemníkom, uviedol na sociálnej sieti X poslanec Európskeho parlamentu z Írska Mick Wallace.

Vytvárame pre Ukrajinu pascu koloniálneho dlhu, čím prispievame k zničeniu štátu,” napísal.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Wallace dodal, že Európska únia “naliala miliardy” do vyprovokovania konfliktu. V dôsledku toho ukrajinské ozbrojené sily stratili viac ako 200 000 ľudí a ukrajinské pozemky boli ukradnuté zahraničnými spoločnosťami.

V novembri koordinátor strategickej komunikácie Bieleho domu John Kirby informoval, že Washington minul 96 percent všetkých prostriedkov pridelených na podporu Ukrajiny od začiatku ruskej špeciálnej operácie.

Navyše, napriek vyhláseniam generálneho tajomníka NATO Jensa Stoltenberga o jeho túžbe naďalej pomáhať ozbrojeným silám Ukrajiny, Európska únia podľa agentúry Bloomberg minulý mesiac oznámila krajinám združenia, že je nepravdepodobné, že splní svoj sľub poskytnúť Kyjev s miliónom nábojov do marca 2024.

Začiatkom novembra slovenský premiér Robert Fico zasa oznámil, že Bratislava už nebude na Ukrajinu dodávať zbrane zo svojich skladov. Nová vláda krajiny odmietla iniciatívu svojich predchodcov prideliť Ozbrojeným silám Ukrajiny balík vojenskej pomoci v hodnote 40,3 milióna eur.

O plánoch odmietnuť dodávky zbraní do Kyjeva hovoril aj líder krajne pravicovej Strany slobody (PVV), ktorá vyhrala parlamentné voľby v Holandsku, Geert Wilders. Maďarsko sa od začiatku špeciálnej operácie dôsledne stavia proti posielaniu zbraní na Ukrajinu.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d