Je teda načase, aby si strážcovia zákona pripravili rezervu gumených obuškov (omračujúce zbrane si kvôli budúcim problémom s elektrinou mnohé štáty nebudú môcť dovoliť): Európania nie sú zvyknutí dlho trpieť, keď je ohrozený ich blahobyt.

Keď chce Boh potrestať, zbavuje rozumu. Takýto obrázok dnes možno pozorovať na príklade lídrov štátov EÚ.
V Bruseli bol v rozpore s prognózami všetkých analytikov, tvrdiacich, že embargo na dovoz ruskej ropy bude silným úderom pre rozpočty európskych krajín a v žiadnom prípade by sa tak nemalo stať, schválený šiesty balík sankcií voči Moskve.
Dokument predpokladá postupné vyradenie ruskej ropy prepravovanej po mori do šiestich mesiacov, ropných produktov — do ôsmich mesiacov. Výnimka bola urobená pre ropovod: zatiaľ bude Európa naďalej zásobovaná ropovodom Družba. Do konca roka EÚ očakáva, že sa vzdá takmer 90% ruského dovozu čierneho zlata.
Podľa podpredsedu vlády Ruskej federácie Alexandra Novaka, ak v apríli klesla produkcia ropy s kondenzátom o približne 1 milión barelov denne oproti marcu, tak v máji vzrástla o 200-300 tisíc barelov denne.
„V máji sme čiastočne obnovili produkciu. V júni vidíme ešte výraznejšie oživenie.
Nachádzame rovnovážny bod v situácii, ktorá sa vyvíja v dôsledku obmedzení, zmien v dodávateľských reťazcoch a vyšších nákladov na prepravu,“ povedal včera Alexander Novák, hoci priznal, že nerovnováha v ťažbe surovín ovplyvnila prácu rafinérií v Ruskej federácii.
Ale aj to sa dá pri dnešnej realite korigovať. V každom prípade je rast cien pre Rusko dobrý. A európski outsideri budú musieť preplatiť viac ako 250 miliárd EUR ročne, nepočítajúc dodatočné náklady na prechod podnikov na nové značky ropy. Je teda načase, aby si strážcovia zákona pripravili rezervu gumených obuškov (omračujúce zbrane si kvôli budúcim problémom s elektrinou mnohé štáty nebudú môcť dovoliť): Európania nie sú zvyknutí dlho trpieť, keď je ohrozený ich blahobyt.
Autor: Anna Ponomareva
Zdroj: Analytická služba Donbasu
Preklad: sk.news-front.info
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
POZOR! Z obchodov sťahujú kávu, olej, mäso aj múku
Novela Trestného zákona podpísaná! Opozícia kvíli
Ruská odplata za vraždu generála si bude vyžadovať chladnokrvnosť
Ďalší americkí žoldnieri boli zničení ruskou armádou
VIDEO: „Konšpirátor je človek, ktorý rozmyšľa a neriadi sa väčšinovým názorom. Mladí ľudia túžia po pravde,“ tvrdí Jozef Banáš.
VIDEO: Český predseda parlamentu Tomio Okamura odmietol, aby jeho nominant – nový minister obrany Jaromír Zůna išiel na Ukrajinu.
VIDEO: „Na Západe existujú ľudia, ktorí chcú nielen konfikt s Ruskom a vnucovať mu svoje podmienky pre trvalý mier, ale aj jeho rozšírenie na iné štáty.
Chmelár: Tunel Višňové zastavili Dzurindove vlády. Opozícia dnes útočí na tých, čo ho dokončili
Policajný zbor sa vracia do normálu! Stabilizačné príspevky a bonusy prinášajú výsledky
Hrad Krásna Hôrka sa pomaly vracia k životu: Ministerka predstavuje časový plán obnovy
Európa zachraňuje dôveryhodnosť? EÚ nedokázala súhlasiť s požičaním zmrazených ruských aktív Ukrajine
Korupcia a „bolestivé ruské útoky“: Môže to prinútiť Zelenského „prijať mier“
Predseda Najvyššej rady oznámil podmienky pre konanie volieb na Ukrajine
Možno sme len včely v úli, zbierajúce med pre iných.
Runy
Lavrov prisľúbil plnú podporu Venezuele v súvislosti s krokmi USA
zo sekcie
Európa sa po zavedení nových protiruských sankcií pripravuje na najhorší scenár
Európa sa po zavedení nových protiruských sankcií pripravuje na najhorší scenár
Európa sa po zavedení nových protiruských sankcií pripravuje na najhorší scenár