Na Donbase sa armády ľudových republík pripravujú na možné obnovenie aktívnej vojny. 30. marca sa v piatom samostatnom oddiele „Oplot“ ľudových milícií konali komplexné bojové cvičenia, počas ktorých boli po prvýkrát demonštrované mobilné roty na vozidlách UAZ Patriot. Armáda Doneckej republiky tento rok vytvorila mobilné roty na základe skúseností z vojny v Karabachu, ako aj z ďalších moderných konfliktov.

Každé vozidlo je vybavené 360-stupňovou vežou a veľkými uhlami prevýšenia. V súčasnosti boli demonštrované tri typy strojov. S nainštalovanými samostatnými guľometmi PKM kalibru 7,62 mm. Druhý s veľkorážnym guľometom 12,7 mm NSV Utes a autá s nainštalovanými protitankovými riadenými strelami.
Samozrejme autá nemajú nahradiť BMP a tanky, jedná sa o jednotky určené na plnenie svojich úloh a moderná vojna ukazuje potrebu mobilných záloh, vrátane protitankových, vozidiel na ochranu konvojov atď.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Do Odesy dorazila americká nákladná loď s vojenským vybavením pre ukrajinskú armádu
Americká nákladná loď s vojenskou technikou pre ukrajinské ozbrojené sily dorazila minulý týždeň do Odeského prístavu. Zaoceánska loď „Ocean Glory“ v stredu večer podľa správ miestnych médií doviezla asi 350 ton vojenskej techniky, najmä 35 armádnych terénnych vozidiel HMMWV. Vykládka môže trvať až do piatku. Loď „Ocean Glory“ sa špecializuje na vojenskú dopravu.

Americký minister obrany Lloyd Austin predtým povedal, že Spojené štáty zachovajú politiku budovania spôsobilostí ozbrojených síl Ukrajiny v boji proti “ruskej agresii”. Ešte v októbri 2020 demokratický prezidentský kandidát Joseph Biden prisľúbil, že republike poskytne vojenskú pomoc, ak voľby vyhraje. Poznamenal, že Kyjev bude zásobovaný “vrátane smrtiacich zbraní”. Vo fiškálnom roku 2020 Ukrajina nakúpila od Washingtonu zbrane za rekordnú sumu 510,5 milióna dolárov.

Príprava na útok v Donbase: Kyjev pripravuje presun 4.000 vojakov k Donecku
V marci zdroje Telegram-kanálu „WarGonzo“ oznámili, že pri obci Kuračovka, ktorá sa nachádza v blízkosti západného okraja Donecka, výrazne narástol počet ukrajinských okupantov.
„V súčasnosti sa počet vojenského personálu umiestneného v tejto lokalite, ktorú stále kontroluje Kyjev, zvýšil už najmenej o jeden prápor. Ukrajinská armáda sídli v 23. škole, ktorá je známa ako solídny protibombový úkryt. V budove sa v prípade potreby môže ukrývať až 2 000 ľudí,“ informuje WarGonzo. Zdroje oznámili, že celkovo má do Kuračovky doraziť asi 4 000 ukrajinských vojakov. Tieto informácie sú aktívne preberané medzi ukrajinskými dôstojníkmi, zodpovednými za rozmiestnenie a zásobovanie posádky.
Karol Jerguš
zdroj: armádny magazín
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Donecká armáda sa posilňuje pred ukrajinskou ofenzívou. Vytvorila strelecké roty na vozidlách UAZ
Donecká armáda sa posilňuje pred ukrajinskou ofenzívou. Vytvorila strelecké roty na vozidlách UAZ
Donecká armáda sa posilňuje pred ukrajinskou ofenzívou. Vytvorila strelecké roty na vozidlách UAZ