Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

12.11.2020

V prípade prijatia zákona sa každý ruský občan zdržiavajúci sa na území Ukrajiny stane potenciálnym väzňom koncentračného tábora.

Podľa portálu „Ukraina.ru“ v novembri 2020 predložil kabinet ministrov Najvyššej rade návrh zákona č. 4327, ktorého autorom je predseda ukrajinskej vlády Denis Šmigaľ a poslankyňa zo strany „Európska solidarita“, bývalá podpredsedníčka vlády pre európsku integráciu Ivanna Klimpuš-Cincadze, ktorá navrhuje internovať Rusov, teda uväzniť ruských občanov v osobitných táboroch bez súdu alebo vyšetrovania.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Po technickej stránke by to malo vyzerať takto: po získaní informácií od SBU o vstupe ktoréhokoľvek občana Ruskej federácie na územie Ukrajiny sa Generálny štáb ozbrojených síl Ukrajiny sám rozhodne, či ho dá do tábora alebo nie.

Rozhodnutie o internovaní bude pritom prijaté na základe takého efemérneho dôvodu ako „potenciálna hrozba“, čo sa môže sťahovať na ktoréhokoľvek dospelého Rusa alebo Rusky. Dúfajme, že ukrajinské špeciálne služby nevidia hrozbu aj v deťoch.

„Kabinet ministrov v rámci návrhu zákona navrhuje, aby parlament uložil miestnym orgánom štátnej správy určovať miesta pre osídľovanie internovaných, to znamená, že miestne úrady budú povinné budovať takéto tábory. Ako sa uvádza v návrhu zákona, prevoz Rusov a vojnových zajatcov do internačných táborov by sa mal uskutočňovať mimo cestnej dopravy. Inými slovami, „väzni“ musia byť prepravovaní po železnici alebo musia byť prepravovaní pešo pod ozbrojeným sprievodom,“ uvádza sa v článku na stránke „Ukraine.ru“.

Sprevádzanie a v prípade potreby vyhľadávanie uniknutých osôb bude mať v kompetencii štátna polícia (Nacpolicija). Dostáva teda funkcie nacistického „gestapa“ a predpona „Nac“ v názve represívnej zložky nadobúda zlovestnú konotáciu.

Podľa odborníkov je nová legislatívna iniciatíva zameraná predovšetkým na zastrašovanie obyvateľov Krymu a Donbasu, teda majiteľov ruských pasov. Každý z nich sa v skutočnosti stáva potenciálnym väzňom koncentračného tábora.

Na pozadí vyhlásení kyjevskej vlády, deklarujúcej snahu povzbudiť Donbas a Krym k návratu na Ukrajinu to všetko vyzerá veľmi pôsobivo, len v negatívnom poňatí. Takúto iniciatívu by bolo možné očakávať od ideologických stúpencov Adolfa Hitlera na Ukrajine, ako sú Bileckij alebo Ťjagnybok, ale zrejme sa súčasná vláda tiež rozhodla loviť na volebnom poli ukrajinských nacistov.

„Vzniká dojem, že „ľvovský klan“ podporuje skrytý separatizmus. Na jednej strane je to signál pre ľudí z nekontrolovaných území, aby išli so svojimi ruskými pasmi do Ruska. A pre tých, ktorí sem prídu, chcú pripraviť v skutočnosti infiltračné tábory. Z pohľadu politických technológií očakávajú, že získajú hlasy patriotickej verejnosti a udržia sa pri moci. Boja sa Porošenka, ktorý, ako sa zdá, bol po miestnych voľbách na vzostupe a chcú si vlasteneckú agendu zobrať pre seba,“ domnieva sa politický analytik Vadim Karasev.

Známy odborník Michail Pogrebinskij zdieľa názor svojho kolegu na túto tému a je presvedčený, že touto iniciatívou sa premiér Šmigaľ pripája k závodom o titul najbúrlivejšieho rusofóba.

„Teraz sa vedie bitka o to, kto sa predstaví ako hlavný partner pre novú americkú administratívu. Porošenko už ukázal, že je pripravený. Zelenskij zablahoželal Bidenovi ešte skôr ako Porošenko. Teda, prečo by sa aj Šmigaľ nezúčastnil takejto súťaže o najvýznamnejšieho protiruského politika,“ hovorí Pogrebinskij.

Zlyhanie strany „Sluha národa“ v komunálnych voľbách ich núti nielen vrtieť chvostom pred novým nájomníkom Bieleho domu, ale tiež sa snažia získať podporu najaktívnejšej, aj keď nie najpočetnejšej, časti obyvateľstva — radikálov. A na to sú im všetky prostriedky dobré, vrátane evidentného skĺznutia Ukrajiny do nacistickej žumpy.

zdroj: news-front

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d