Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ďalší súd mu dal za pravdu. Oficiálny advokát „našich chlapcov,“ ani tí neoficiálni, sa tomu asi veľmi nepotešia. Aj keď stále môžu tvrdiť, že všetci sú podplatení, či proti „čurillovcom“ zaujatí. Dnešné rozhodnutie nielenže nevrátilo „elitného“ vyšetrovateľa Ďurku do práce, ale potvrdilo i to, že sudca, ktorý do práce vrátil jeho kolegu, na to nemal zákonom zverenú kompetenciu.

Ďalší súd mu dal za pravdu

Mestský súd Bratislava IV. uznesením z 27. novembra 2023 zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia voči rozkazu ministra vnútra o postavení mimo služby v PZ v prípade ďalšieho z vyšetrovateľov NAKA, plk. Mgr. Pavla Ďurku, naposledy funkcionára ÚIS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Sudkyňa v tomto prípade vylúčila právomoc civilného súdu. S odkazom na rozhodnutie kompetenčného senátu Najvyššieho súdu SR, ktorý pokladá za dlhodobo a stabilne judikovaný názor.

Zároveň súd opätovne konštatuje, že prípadným vydaním neodkladného opatrenia by došlo k zásahu a obmedzeniu výkonu verejnej moci iným orgánom,“ informoval na sociálnej sieti minister vnútra.

Kubina

Toto rozhodnutie zatiaľ nekomentoval. za to vcšak na sociálnej sieti poĎakoval všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa „našim chlapcom“ poskladali na slušné živobytie. Jeden z nich pritom zarábal viac ako niektorí ministri..

„Na podporu rodinám nezákonne stíhaných a šikanovaných čestných policajtov NAKA Čurillu, Ďurku, Mašina, Sabotu, Dunčka a Magulu, ktorí boli z pomsty postavení mimo službu, sa za cca 3 týždne viac ako 3.000 (slovom tritisíc) dobrých ľudí iniciatívne vyzbieralo na sumu prevyšujúcu 100.000 (slovom stotisíc EUR. Pričom do ukončenia zbierky zostávajú ešte 3 dni. Nezabrala ani antikampaň šírená dezinfoscénou. Všetkým týmto dobrým ľuďom patrí veľký obdiv a vďaka. Ste nádejou. A dobrou správou je, že Slovensko ešte nie je stratené,“ napísal pán advokát.

Nuž, dobrou správou by bolo, keby sa pán advokát vyjadril aj ku všetkým nezákonným väzbám. Vďaka ktorým trpeli nielen neprávom väznení, ale aj ich rodiny. A do ktorých ich dostali práve „naši chlapci.“

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d