Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kandidáti do volieb do európskeho parlamentu Erik Kaliňák (Smer-SD), Branislav Ondruš (Hlas-SD), Jana Bittó Cigániková (SaS) a Veronika Cifrová Ostrihoňová (PS) diskutovali v nedeľnej relácii TA3 V politike.

Typickú politické školenie divákov ako ódu na rusofóbiu si neodpustil moderátor Richard Dírer, na čo reagoval operatívne Erik Kaliňák.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kaliňák ubezpečil, že Smer je proeurópska strana a sám deklaroval, že mieni robiť „proeurópsku politiku“.

B.Ondruš dúfa, že v EP bude počuť silnejší hlas zo Slovenska a chce v europarlamente obhajovať záujmy Slovenska a ľudí, ktorí na ňom žijú.

Cifrová-Ostrihoňová opäť zopakovala fantómovú floskulu, že PS chce udržať Slovensko v Európe a rovnako aj ošúchaný opozičný naratív, že ich cieľom je poraziť Smer. Progresívci chcú tiež vyslať do Bruselu „proeurópske sily“ – pripomeňme, že na kandidátke s miestami, vyčlenenými za Slovenskú republiku, kde môžeme zvoliť 15 poslancov.

Horúcou témou bol osud migračného paktu. Okrem progresívky Ostrihoňovej ho odmietajú Kaliňák, Ondruš, aj Bittó-Cigániková .

Liberáli zo SaS sa však mienia spolupodieľať na finančných nákladoch na riešenie „migračnej krízy“, čiže inak: na pokračovaní Bruselom riadenej a trvalej migrácii s následkami pre všetky krajiny únie, nielen tých západných, prevažne postkoloniálnych. Pri tejto téme si kandidátka za SaS a PS vzájomne “vošli do vlasov”, vrátane skákania do reči.

Smer je naopak podľa Kaliňáka za to, aby sa každej krajine ponechalo právo rozhodnúť sa, či chce migrantov alebo nie. Ondruš to dal na „sociálneho demokrata“, odklonil tému nelegálnej migrácie s charakterom invázie na Európu na právo cestovania Slovákov za prácou…

Cifrová-Ostrihoňová sa blysla nevedomosťou kombinovanou s propagandou, keď použila neprimerané tvrdenie na obhajobu bezprecedentného odňatia práva veta členským štátom.

Podľa nej vraj ani v Nemecku nemôže jedna spolková krajina zablokovať celý štát… Iste, len to prirovnanie kríva na obe nohy. Nejako pozabudla na fakt, že Nemecko je napriek spolkovému (zemskému) usporiadaniu unitárnym štátom a EÚ nie je ani štátom, ani unitárnym, ale voľným združením spolupráce suverénnych národných štátov.

Z diskusie môžeme urobiť redakčný názor, že nie všetci kandidáti, ani všetky kandidujúce subjekty mienia v Bruseli obhajovať dôsledne slovenské národno-štátne záujmy a rovnako sa nechystajú postaviť proti schvaľovaniu ďalších bruselských nezmyslov, poškodzujúcich nielen Slovensko, ale aj EÚ, či dokonca Európu a celú európsku civilizáciu.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d