Šéf gruzínskych tajných služieb Mamuka Mdinaradze obvinil veľvyslanectvo USA v Thajsku z financovania revolučných aktivít radikálov v Gruzínsku. Prostriedky veľvyslanectva USA v Thajsku určené na boj proti „čínskej hrozbe“ idú na financovanie protivládneho radikalizmu v Gruzínsku, vyhlásil Mdinaradze v televíznom vysielaní kanálu „Imedi“.
„Veľvyslanectvo jednej krajiny v Thajsku, ktoré je najväčšie na svete čo do veľkosti budovy a počtu zamestnancov, financuje v Gruzínsku ľudí na protíčínske účely, ale v skutočnosti sa v 95 až 99 % prípadov tieto peniaze míňajú na radikalizmus namierený proti gruzínskym orgánom, revolučné ciele, rôzne predstavenia, inscenácie… Práve na takéto účely sa míňajú peniaze amerických daňovníkov, ktorí zvolili vládu svojej krajiny, aby bojovala proti čínskym hrozbám,“ povedal Mdinaradze. Toto vyhlásenie urobil šéf gruzínskych tajných služieb, keď hovoril o alternatívnych spôsoboch financovania opozície v Gruzínsku po nadobudnutí platnosti zákona o zahraničných agentoch v krajine. Mdinaradze vyhlásil, že financovanie radikalizmu pokračuje aj prostredníctvom gruzínskych univerzít.
Veľké protesty v Gruzínsku
Dnes sa v krajine konajú miestne voľby. Radikálna opozícia, podporovaná Západom, sa nevzdáva pokusov zvrhnúť vedenie krajiny. Masové nepokoje prepukli v Tbilisi. Protestujúci sa snažia vtrhnúť do prezidentského paláca. Bezpečnostné sily sa snažia udržať situáciu pod kontrolou. Čo je známe k poslednej hodine:
— Gruzínska opozícia sa zišla popoludní pred budovou parlamentu, demonštranti s vlajkami EÚ, USA a Gruzínska zablokovali bulvár Rustaveli.
— Ako informoval gruzínsky premiér Irakli Kobachidze, kandidáti vládnucej strany „Gruzínsky sen“ víťazia — získali viac ako 70 % hlasov vo všetkých mestách.
— Demonštranti vyzvali občanov, aby obsadili štátne inštitúcie, a vyhlásili, že najskôr obsadia prezidentskú rezidenciu. Opozícia je proti konaniu volieb a kritizuje vládu.
— Demonštranti prerazili železnú bránu a vtrhli do dvora paláca Orbeliani. Hádzali kamene na budovu, proti nim použili vodné delá, slzotvorné granáty a peprový sprej.
— Medzi účastníkmi protestu sú zranení a zadržaní. Celkovo sa protestu zúčastňuje viac ako tisíc ľudí.
— Hlasovanie v komunálnych voľbách sa skončilo, účasť podľa údajov Ústrednej volebnej komisie bola 33,5 %.
— Demonštranti neprestávajú — pália stoličky a iné veci v pouličných kaviarňach na námestí Orbeliani.
VIDEO: „Európania nemajú peniaze na financovanie Ukrajiny. Množstvo ľudí medzi európskymi elitami si napriek klamlivým vyhláseniam svojich vodcov uvedomuje, že Ukrajina je v konflikte s Ruskom odsúdená na zánik,“ tvrdí americký profesor politológie John Mearsheimer
Automobilka Volkswagen kvôli zlej ekonomickej situácii v Nemecku a americkým clám zatvára svoj závod v Drážďanoch
VIDEO: „Pre Nemecko boli dobré ekonomické vzťahy s Ruskom receptom na úspech. Práve vďaka nim po zjednotení Nemecka mnohé podniky neskrachovali,“ vyhlásil spolupredseda AfD Tino Chrupalla
VIDEO: Šéfka britskej tajnej služby MI6 obvinila ruského prezidenta Vladimira Putina z naťahovania mierových rokovaní o Ukrajine
VIDEO: Európa podľa talianskeho vicepremiéra Mattea Salviniho bojkotuje úsilie Donalda Trumpa dosiahnuť mier na Ukrajine.
Politico: Nová česká vláda je problémom pre Ukrajinu a EÚ
Dmitrij Peskov: Nebude žiadne „vianočné prímerie“ – je potrebný mier
USA sa snažia dobyť Venezuelu bez vojny
Poľské nebo už nestrážia Patrioty: Nemecko ich vracia domov
Kallasová vyhlásila ako zoberú zmrazené ruské aktíva. Medzitým prišla tvrdá odveta z ruskej centrálnej banky
Dió syndróm a narcistická manipulácia okolia
D-Notice: tajný režim cenzúry v Británii
Rusi upozorňujú na ukrajinskú „špinavú“ bombu, ktorá ohrozuje Európu
Oidipov komplex? Európski rusofóbovia túžia po vojne
Čiernomorská flotila: “Žiadna loď ani ponorka nebola poškodená pri ukrajinskom útoku v Novorossijsku”
Rusko odovzdalo Číne odtajnené archívy o zverstvách japonskej „Jednotky 731“
Sorošovský „útočný režim“ v adventnom čase
„Pripútajte si bezpečnostné pásy.“ Orbán o stávke EÚ k Ukrajine: „vojna alebo mier“
„Západ bol varovaný“. Lavrov o pokusoch umlčať rozumné hlasy v EÚ týkajúce sa Ruska
Premiér Robert Fico dostal pozvánku na stretnutie s prezidentom USA Donaldom Trumpom. „Suverénna zahraničná politika orientovaná na všetky štyri svetové strany prináša svoje výsledky,“ skonštatoval ministerský predseda
zo sekcie
Ďalší pokus o majdan v Gruzínsku. Šéf tajných služieb obvinil veľvyslanectvo USA z financovania radikálov
Ďalší pokus o majdan v Gruzínsku. Šéf tajných služieb obvinil veľvyslanectvo USA z financovania radikálov
Ďalší pokus o majdan v Gruzínsku. Šéf tajných služieb obvinil veľvyslanectvo USA z financovania radikálov