Slovanské Noviny

6. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

18.11.2020

Foto: Shutterstock (toto je vojna)

Existuje priliehavejší výraz na okolité dianie ako tretia svetová vojna? Podlejšia, perfídna svojou skrytou podobou, bez toho, aby jej pravú podstatu odhalili milióny občanov, ktorí si ju vo svojom vedomí ani nepripúšťajú.

Besnie na všetkých frontoch, vojna biologická, informačná, ekonomická a aj tradične dobyvačná, na ktorú zneužili invazívnu islamskú armádu. Zo zastretej formy zúriacej celé desaťročia, vzbĺkla pod zámienkou svetovej pandémie do otvorenej vojny proti miliónom najobyčajnejších občanov. Vyčíňa po celom svete, ale jej najzasiahnutejším epicentrom je Európa, voľakedajšia kolíska civilizácie, predobraz tisícročných bojov za ľudské práva, sociálnych vymožeností a demokracie. Je najnebezpečnejšou vojnou v celej histórii ľudstva, pretože nepriateľ je neznámy, utajený, ale vo vojne proti národom a ľudstvu, nasadil vlastných predstaviteľov štátov. V Európe jej dominuje nadštátny subjekt, vytvorený na ucelené podrobenie európskych štátov. V pozadí stojí entita, držiaca v rukách všetku finančnú a politickú moc sveta, entita bez vlastnej histórie, historického územia a epochálnych osobností formujúcich pokrok ľudstva, ktorá sa nevyznamenala žiadnym spoločenským prospechom, okrem histórie úžery, koristníctva a historického zdierania. Entita, ktorá sa vo svojej agresívnej viere sama stavia na piedestál jedinečnosti.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Porážka Náhorného Karabachu, autonómneho územia obývaného prevažne kresťanskými  Arménmi, s jednou z najstarších kresťanských civilizácií, pochádzajúcej z územia Arménska, na ktorej sa formovali prvé historické európske spoločenstvá, islamským Azerbajdžanom a Tureckom, bola jedným zo symbolov národnostno-náboženského debaklu. A rad za radom padajú staré európske civilizácie pod islamským náporom, ktorý sa šíri ako mor do celej Európy a pochováva monumentálne pripomienky hrdej civilizácie.

V zákulisí lámania civilizácií sa stupňuje teror, ničiaci ekonomiky štátov, zbedačujúci svetovú populáciu, zbavenú základných existenčných prostriedkov. Štátne orgány potláčajú svetové povstania proti útlaku, nasadili najvyššie kontrolné komunikačné mechanizmy, sledovanie telekomunikačnej a elektronickej komunikácie, ako na bežiacom páse vydávajú nové a nové nariadenia na zamedzenie slobody prejavu a pohybu. Samostatné živobytie pracujúcich sa rúca ako domček z karát, občania strácajú pôdu pod nohami, čoraz väčšie masy sa stávajú závislými od  dobrovôle štátu, ruinujú sa národné firmy, znižuje potravinárska produkcia, aby vyústila do hladomoru.

Stupňujúci sa chaos, teror, neistota, strata živobytia, úmrtia bez poskytovania lekárskej starostlivosti vedú k úpenlivej túžbe národov ukončiť dennodenné utrpenie, k stavu, kedy väčšina podľahne túžbe po návrate života do starých koľají, k stavu absolútneho podrobenia, bez poznania holej pravdy, že sa tak nikdy nestane.

Na ich konci sú pripravené vakcíny a zúrivá snaha štátnikov, pod tlakom farmaceutických korporácií, vpraviť ich za každú cenu do každého ľudského organizmu. Aj za cenu životov, nátlaku a štátneho teroru.

A v pozadí rinčia zbrane, pripravené vyvolať vojnu s Ruskou federáciou.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

zdroj: zem a vek

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: