Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Agentúra pre pokročilé obranné výskumné projekty (DARPA) je známa ako najznámejšia a najutajovanejšia pobočka Pentagonu.

The Economist  nazval DARPA agentúrou, ktorá formovala moderný svet, a zaradil meteorologické satelity, GPS, drony, stealth technológiu, hlasové rozhrania, osobný počítač a internet na zoznam inovácií, za ktoré si DARPA môže nárokovať aspoň čiastočné úver.” Tieto technológie boli pôvodne vynájdené pre vojenské ciele Pentagonu. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

DARPA poskytovala finančné prostriedky a technickú podporu pre technológiu mRNA vakcín spoločnosti Moderna minimálne od roku 2013. DARPA mala tiež dlhoročných spolupracovníkov a partnerov vo Wuhanskom virologickom inštitúte.

Pohľad na ich nový rozpočet poskytuje pohľad na to, čo americká armáda vníma ako súčasť budúcnosti vojen.

Použitie strojového učenia a umelej inteligencie (AI) na manipuláciu s informáciami alebo ľudským správaním sa zdá byť prioritou pre DARPA, súdiac podľa rozpočtu.

Projekt s názvom AAI má za cieľ podporiť „uľahčenie rozhrania operátor-stroj, riadenie a šírenie znalostí a predpovedanie AI na základe sociálneho kontextu“.

Cieľom projektu je tiež „zamerať sa na meranie a agregáciu predvedomých signálov a ako ich možno použiť na určenie toho, čo ľudia považujú za pravdivé“.

Projekt SemaFor je vyčlenený na stovky miliónov dolárov a bude používať AI „na identifikáciu falošných informácií, ich pôvodu a zámeru [zvýraznenie pridané]. Projekt s názvom ASED vyvíja „boty na boj proti sociálnemu inžinierstvu“. Uvádzame malý popis tohto projektu.

Kedysi sa považovalo za vec iba vo filmoch a televíznych reláciách, DARPA plánuje pokračovať vo vývoji typu „lúčovej zbrane“. Projekt Warden má vyčlenené milióny dolárov na „zvýšenie dosahu a smrtiacich účinkov vysokovýkonných mikrovlnných systémov a zbraní“.

Myšlienka Svetového ekonomického fóra o technológii štvrtej priemyselnej revolúcie, ktorá je čiastočne definovaná ako spojenie digitálnych, technických a biologických systémov, je tiež zdôraznená v rozpočte DARPA.

V projekte s názvom „Rýchle liečenie zranení bojovníkov“ plánuje DARPA využiť „umelú inteligenciu na predpovedanie, stimuláciu a kontrolu fyziologických procesov v zložitých tkanivách“.

Projekt s kódovým označením „NSIA“ alebo technológia rozhrania nechirurgického stroja sa zameriava na „vloženie viacerých kanálov informácií do biologického ľudského nervového tkaniva“. Popis vysvetľuje, že toto je momentálne vo „finálnom testovaní/prechode do fázy implementácie“.

Agentúra tiež plánuje používať inteligentné zariadenia, ako sú inteligentné hodinky, inteligentné telefóny, inteligentné autá a inteligentné domáce spotrebiče známe aj ako internet vecí (IoT), na ďalšie špionáž a sledovanie. Má za cieľ uľahčiť udržiavanie (nepretržitý dohľad) „cieľov“ v sporných prostrediach, „prepojenie s infraštruktúrou internetu vecí na doplnenie satelitnej kapacity“.

Jeremy Loffredo

O autorovi: Jeremy Loffredo je nezávislý reportér pre The Defender. Jeho investigatívna reportáž bola uvedená v The Grayzone a Unlimited Hangout.

Pôvodný zdroj tohto článku je Rebel News

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.