Slovanské Noviny

28. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Čínsky minister obrany odmietol rokovať so šéfom Pentagonu

Minister obrany USA Lloyd Austin potom, ako Spojené štáty 4. februára zostrelili čínsky balón vo svojom vzdušnom priestore, ponúkol telefonický rozhovor čínskemu ministrovi obrany Wei Fenghe, no Peking to odmietol.

Čínsky minister obrany odmietol rokovať so šéfom Pentagonu

Túto verziu v utorok predstavil tlačový tajomník Pentagonu Patrick Ryder.

Ako povedal novinárom, „4. februára, hneď po prijatí opatrení na zostrelenie balóna ČĽR, americké ministerstvo obrany poslalo žiadosť o zabezpečený rozhovor medzi ministrom Austinom a čínskym ministrom obrany Wei Fenghe“.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

„Sme presvedčení, že je dôležité udržiavať komunikačné linky medzi USA a Čínou otvorené, aby sa vzťahy udržiavali zodpovedne. Vzťahy medzi našou armádou sú obzvlášť dôležité v časoch, ako sú tieto. Bohužiaľ, ČĽR zamietla našu žiadosť. Naďalej budeme odhodlaní udržiavať komunikačné linky otvorené,“ povedal Ryder.

news-front