Slovanské Noviny

3. januára 2026

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Čína pomôže krajinám strednej Ázie odolávať farebným revolúciám

Povedal to dnes, 19. mája čínsky prezident Si Ťin-pching na summite „Čína-Stredná Ázia“, ktorý sa koná v Si-ane, informuje tlačová agentúra „Xinhua“.

„Musíme spoločne presadzovať globálnu bezpečnostnú iniciatívu, rozhodne sa postaviť proti vonkajšiemu zasahovaniu do vnútorných záležitostí krajín regiónu, pokusom vyvolať „farebné revolúcie“, zachovať nulovú toleranciu voči „trom silám“ [extrémizmus, separatizmus a terorizmus] a snažiť sa vyriešiť dilemy regionálnej bezpečnosti,“ vyhlásil čínsky líder.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Ponúkol sa spolupracovať a budovať spoločenstvo bez konfliktov a spoločne „nastoliť večný mier“.

„Čína je pripravená pomôcť krajinám Strednej Ázie zlepšiť ich vymožiteľnosť práva, bezpečnostné a obranné kapacity,“ dodal Si Ťin-pching.

news-front