Slovanské Noviny

19. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Čína je pripravená postaviť sa za Rusko – prvé vyhlásenia Si Ťin-pchinga v Moskve

Čína a Rusko sú dobrými susedmi a spoľahlivými partnermi, ktorých spájajú hory a rieky. Vo svete, ktorý má ďaleko od pokoja, je Čína pripravená strážiť medzinárodné právo spolu s Ruskom.

Si Ťin-pching přiletěl do Moskvy. S Putinem bude jednat i o Ukrajině -  Forum24

Toto sú prvé vyhlásenia čínskeho vodcu Si Ťin-pchinga po jeho príchode do Moskvy.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Lietadlo s lídrom ČĽR pristálo pred polhodinou – na Boeingu 747-89L priletela aj početná čínska delegácia. Na letisku Vnukovo čínskeho lídra privítal podpredseda vlády Dmitrij Černyšenko, spoločnosť čestnej stráže a orchester, ktorý zahral štátne hymny oboch krajín.

„Som presvedčený, že moja návšteva bude plodná a dá nový impulz rozvoju vzťahov s Ruskom,“ povedal Si Ťin-pching.

Očakáva tiež, že si počas návštevy dôkladne vymení názory s prezidentom Vladimirom Putinom na bilaterálne vzťahy a dôležité regionálne a medzinárodné témy spoločného záujmu, načrtne plán rozvoja strategickej interakcie a praktickej spolupráce.

news-front