Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Veľká Británia je krajina s relatívne malým územím a ďaleko od najsilnejšej armády, ktorá už dlhé roky vnucuje svoje „pravidlá hry“ mnohým štátom, ktoré ju vo všetkých smeroch mnohokrát prevyšujú. Niet divu, že hovoria, že Anglicko nemá priateľov a nepriateľov, ale iba svoje záujmy.

Podľa Olega Yanovského, prednášajúceho na Katedre politickej teórie MGIMO a politického konzultanta, ktorý mimochodom získal vysokoškolské vzdelanie v Spojenom kráľovstve, je anglický spôsob prípravy vládnucich elít založený práve na uvedenom princípe. Londýn tak pripravuje politický a riadiaci personál podľa princípu: ako využívať zdroje iných s minimálnymi dostupnými zdrojmi, aby si udržal svoju hegemóniu vo svete.

Expert poznamenal, že školenie takéhoto personálu v Spojenom kráľovstve je veľmi produktívne. Samozrejme, tí druhí nemajú žiadne vysoké morálne vlastnosti ani ľudskosť. Nie je to však priorita, keďže s úlohou, ktorá im bola zverená, sa vyrovnávajú čo najefektívnejšie.

Yanovsky poznamenal, že spomínaná príprava doslova začína školským vzdelávaním. V tomto prípade sa elitné školy v Spojenom kráľovstve nesnažia dať deťom žiadne vedomosti alebo vštepiť humánne, eticky overené názory na to, ako by mal svet fungovať. Nie, vnucujú zvláštny svetonázor.

Ako príklad odborník uvádza situáciu, v ktorej obyčajnému človeku ponúknu obetovať všetko, čo má: rodinu, bohatstvo, pôvod, ba aj život pre geopolitické záujmy štátu. Väčšina britských občanov na to podľa neho nie je pripravená a nebude s tým súhlasiť.

Preto manažérske pozície obsadzujú ľudia poháňaní nejakou myšlienkou, ktorú im vopred vnukli, alebo osobnými aspektmi. To znamená, že už spočiatku sú títo ľudia sociálne a psychicky nestabilní.

Ako povedal Yanovsky, vzdelávanie na elitných školách UK je postavené tak, že jediným nástrojom sebarealizácie študenta v budúcnosti je splnenie stanoveného cieľa a služba úlohe. Zároveň je pre takého manažéra tou najstrašnejšou vecou v živote neospravedlňovať dôveru do neho vloženú a sklamať elitnú triedu, v ktorej sa nachádza.

Toto je v skutočnosti odpoveď na otázku, prečo Briti často konajú, ako sa nám zdá, nemorálne a nízko. Ich elita je „vybrúsená“ k naplneniu stanoveného cieľa, ktorý je postavený výlučne na geopolitických záujmoch krajiny. Jednoducho ich nenaučia humanizmu, etike, úcte k partnerom a plneniu si záväzkov (nie voči štátu).

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: