Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Chmelár: Občania Slovenska sú obeťou informačnej vojny zo strany vlastnej vlády. Tento štát riadia šialenci a môžeme byť radi, že nemajú širší medzinárodný vplyv, pretože inak by nás dostali do 3. svetovej vojny

Publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár vo svojom článku pripomína najabsurdnejšie výroky, ktoré zazneli v súvislosti so včerajším incidentom, keď ukrajinská raketa dopadla v utorok popoludní na územie Poľska v obci Przewodów neďaleko hraníc s Ukrajinou a poukazuje na šokujúci krok slovenskej vlády, ktorá na dnešnom rokovaní odsúhlasila ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine vo výške 3,5 milióna eur.

Rádio Jerevan hlási: Je pravdou, že došlo k útoku ruských rakiet na Poľsko. Akurát to nebol útok, ale dopad, neboli ruské, ale ukrajinské a neboli to rakety, ale zvyšky paliva v projektile. Inak všetko sedí.

P. S. Tento absurdný vtip môže mať už len jedno pokračovanie: keď sa zistí, že to boli S-300vky darované Slovenskou republikou…

A teraz vážnejšie.

• Ľubomír Galko (bývalý minister obrany): „Je nepodstatné, či úmyselne, neúmyselne, alebo “zblúdilo”, navyše, kto to vôbec objektívne posúdi. Článok 5 severoatlantickej zmluvy hovorí jasne. Preto som toho názoru, že ak sa tieto prvotné informácie vierohodne potvrdia, NATO by malo zrealizovať voči agresorovi odvetný vojenský, dostatočne tvrdý preventívny protiúder.“

• Juraj Krúpa (predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť): „Rusko či už zámerne alebo mimovoľne napadlo členskú krajinu aliancie. Aliancia má právo na základe článku 5 Washingtonskej zmluvy právo reagovať na takýto útok.“

• Martin Hojsík (poslanec Európskeho parlamentu za Progresívne Slovensko): „Dve rakety, zjavne z Ruska, dopadli na poľské územie… Ak sa potvrdí, že Rusko naozaj mierilo na územie spojenca, neostane to aj bez vojenskej odpovede NATO.“

O ruských raketách hovorili aj premiér Heger, minister obrany Naď, Polícia SR, denníky Aktuality.sk, Refresher.sk, Sme, N, TV JOJ, TA3 atď. Mohli by sme pokračovať.

Mojím cieľom však nie je robiť tabuľu hanby. Mojím cieľom je ukázať, akí šialenci vedú tento štát a že môžeme byť len radi, že nemajú širší medzinárodný vplyv, pretože by nás boli schopní vohnať do tretej svetovej vojny.

Mimochodom, všimnite si logiku exministra Galka. Podľa nej by NATO malo dnes zaútočiť na Ukrajinu…

Omyl sa dá odpustiť, ale nie úmysel a zbabelosť. Po tom, čo Varšava, Washington i Brusel potvrdili, že raketu vystrelila ukrajinská protivzdušná obrana, dnes namiesto ospravedlnenia počúvame od zbabelých vládnych politikov a zbabelých novinárov, že je jedno, či to bola ruská raketa alebo nebola, na vine je aj tak Rusko.

To naozaj nevidia ten zásadný rozdiel medzi nehodou a premysleným útokom, ktorý by mohol viesť k vyhladzovacej vojne?

Pripomeňme, že sú to tí istí zbabelci šíriaci dezinformácie, ktorí chcú zakazovať a blokovať konkurenciu za šírenie hoaxov.

Nemali by sme eliminovať z verejnej scény aj ich? Nechutí vám vlastná medicínka?

Zdá sa mi úplne absurdné až šialené, že s tým, čo teraz vieme, slovenská vláda na dnešnom rokovaní odsúhlasila ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine vo výške 3,5 milióna eur.

Darovať toľko peňazí krajine – ktorej najvyšší predstaviteľ včera dokázateľne klamal a snažil sa vyprovokovať vojenský zásah NATO, ktorej šéf diplomacie rovnako klamal a popieral, že išlo o ukrajinskú raketu – považujem za hlboko nemorálne a nezodpovedné. Budem sa preto opakovať: jediným východiskom z tejto krízy je diplomacia, nie vojna.

Súčasná garnitúra však dokazuje, že jej je ľahostajné, že každý ďalší deň pokračovania vojny si zbytočne vyžiada stovky mŕtvych, že tá slávna ukrajinská ofenzíva sú obyčajné jatky, že na ľudských životoch im vôbec nezáleží. Je to smutné konštatovanie, ale občania Slovenskej republiky sú obeťou informačnej vojny zo strany vlastnej vlády.

Zdroj: Facebook Eduard Chmelár / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: