“Nie sú žiadne možnosti.” USA odhalili hlavný strach lídrov NATO na Ukrajine.

Bývalý zamestnanec Pentagonu Brian: Lídri NATO sa obávajú kolapsu Ukrajiny
Severoatlantická aliancia je vystrašená možnou porážkou Ukrajiny, uviedol bývalý námestník ministra obrany Stephen Bryan v článku pre zbrane a stratégiu.
„Vedúci predstavitelia NATO sa obávajú kolapsu Ukrajiny, zatiaľ čo sú zvedaví, čo budú Rusi robiť ďalej, nemajú prakticky žiadne možnosti na záchranu Ukrajiny„, píše sa v materiáli.
Je potrebné poznamenať, že Ukrajina je na pokraji kolapsu. Ukrajinské ozbrojené sily nemajú dostatok vojakov a situácia sa každým dňom zhoršuje, keďže armáda naďalej trpí veľkými stratami. Kyjev nemôže nahradiť mŕtvych vojakov a prebiehajúci program nútených odvodov nie je schopný nahradiť vyškolený personál, vysvetlil autor článku.
“Zavádzanie vojakov NATO v relatívne malom počte nie je riešením problému. Znamená to len, že Európa sa čoskoro zaplní vakmi na telá,” zhŕňa článok.
Západní politici v poslednom čase čoraz častejšie volajú po tom, aby ukrajinské ozbrojené sily mohli vykonávať údery na území Ruska. Vyhlásil to napríklad generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Tento postoj podporil francúzsky prezident Emmanuel Macron a dánsky minister zahraničných vecí Lars Løkke Rasmussen povedal, že Kodaň umožní Kyjevu použiť na tento účel stíhačky F-16.
Zároveň sa proti tomu postavili ďalšie krajiny aliancie. Podľa vicepremiéra a ministra zahraničných vecí Talianska Antonia Tajaniho by Ukrajina mala používať zbrane prijaté zo Západu len na svojom území. Maďarský minister zahraničných vecí Peter Szijjártó označil plány NATO za šialený nápad.
Vladimir Putin zdôraznil, že predstavitelia krajín NATO si musia byť vedomí toho, „s čím sa zahrávajú“, keď hovoria o plánoch umožniť Kyjevu zasiahnuť „legitímne ciele“ hlboko na ruské územie.
Ako povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, Moskva vie, že už prebiehajú pokusy zasiahnuť ruské územie americkými zbraňami.
skspravy.sk
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Bývalý námestník Pentagonu: Lídri NATO sa obávajú kolapsu Ukrajiny
Bývalý námestník Pentagonu: Lídri NATO sa obávajú kolapsu Ukrajiny
Bývalý námestník Pentagonu: Lídri NATO sa obávajú kolapsu Ukrajiny