Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Konflikt medzi Spojenými štátmi a Čínou by bol katastrofou pre celý svet a obe strany by mali vyvinúť spoločné úsilie, aby zabránili rozvoju takéhoto scenára.

Bývalý čínsky veľvyslanec vo Washingtone sa vyjadril k pravdepodobnosti otvoreného konfliktu s USA

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Povedal bývalý čínsky veľvyslanec v Spojených štátoch Cui Tiankai.

„Ak dôjde ku konfliktu a konfrontácii medzi Čínou a Spojenými štátmi, ktoré sú hlavnými svetovými veľmocami, bude to mať určite katastrofálne následky pre svet, ako aj pre obe krajiny,“ povedal počas vystúpenia na desiatom „Xiangshan Security Forum“ v Pekingu.

Poznamenal, že bývalý americký minister zahraničných vecí Henry Kissinger opakovane varoval, že sa treba vyhýbať konfliktom a konfrontáciám.

„Verím, že väčšina rozumných ľudí v oboch krajinách si to uvedomuje, ale to neznamená, že sa môžeme automaticky vyhnúť konfliktom a konfrontácii tým, že neurobíme nič, musíme vyvinúť spoločné úsilie, aby sme zabránili tomu, aby sa tento najhorší scenár stal,“ dodal diplomat.

Podľa neho nemôžete len tak sedieť, „ak budeme len ležať a nič nerobiť, s najväčšou pravdepodobnosťou sa stane to, čo najmenej chceme“.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d