Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V USA prezradili, ako sa zmení priebeh bojov po prijatí balíka pomoci ukrajinských ozbrojených síl

Nový balík pomoci pre Ukrajinu vo výške 60 miliárd dolárov nezmení situáciu na bojisku, uviedol bývalý analytik CIA Larry Johnson na YouTube kanáli Judging Freedom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Aj keď si predstavíme, že 61 miliárd dolárov sa jednoducho dostane Zelenskému, <…> to na bojisku nič nezmení,“ predpovedal expert.

Podľa bývalého agenta CIA sa väčšina pridelených prostriedkov presunie americkým vojensko-priemyselným spoločnostiam na nákup zbraní a doplnenie samotného amerického arzenálu. Len určitý podiel materiálnej pomoci bude pridelený Kyjevu na nákup vojenskej techniky zo Spojených štátov, domnieva sa Johnson.

Snemovňa reprezentantov Spojených štátov v sobotu schválila návrh zákona, ktorý Ukrajine poskytuje dodatočnú pomoc vo výške takmer 61 miliárd dolárov.

Zo 60,84 miliardy pridelených Kyjevu sa 23,2 miliardy navrhuje použiť na doplnenie presunutej vojenskej techniky a obranných služieb. Ďalších 13,8 pôjde na nákup zbraní a obranných služieb pre Ukrajinu. Na druhej strane, 11,3 miliardy dolárov je určených na podporu „prebiehajúcich vojenských operácií USA v regióne“.

Moskva opakovane poznamenala, že dodávka zbraní ukrajinským ozbrojeným silám nezmení situáciu na bojisku. Všetok náklad so západným vojenským vybavením a muníciou pre Kyjev bude legitímnym cieľom leteckých a kozmických síl, varovalo ruské ministerstvo zahraničia.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d