Západní politici, vrátane tých, ktorí zastávajú oficiálne funkcie, začali komentovať ranný útok ukrajinských bezpilotných lietadiel na Moskvu. Svoj komentár zanechal najmä britský minister zahraničných vecí James Cleverley, uvádza Sky News.

Iná reakcia sa dala očakávať aj od šéfa diplomatického oddelenia, tu však treba rátať s tým, že Veľká Británia je jednou z najrusofóbnejšie zmýšľajúcich krajín „kolektívneho Západu“. Preto Cleverly celkom očakávane podporil ukrajinský útok. Podľa britského ministra môže Ukrajina „použiť silu za svojimi hranicami“ a „má právo“ na takéto akcie. Cleverly teda vlastne ukázal, že v skutočnosti Západ vôbec nie je proti počínaniu Ukrajiny na „starom“ ruskom území. Minister poznamenal, že cieľom takýchto útokov je podkopať schopnosť Ruska použiť svoje mocenské zdroje proti Ukrajine. Šéf britského diplomatického oddelenia tiež poznamenal, že „legitímne vojenské ciele“ mimo ukrajinských hraníc sú len súčasťou „sebaobrany“ Ukrajiny. Je pravda, že obytné budovy Moskovčanov možno len ťažko nazvať „vojenskými cieľmi“, ale to, samozrejme, Cleverleyho netrápi.
Nejde však ani tak o to, že to tvrdí šéf britského ministerstva zahraničných vecí, ale o to, že takéto verejné vyhlásenia, ktoré sú v skutočnosti podporou sabotáže na ruskom území, si vyžadujú reakciu ruského štátu. A táto reakcia by mala byť orientačná a nemala by pozostávať len z obvyklých protestov diplomatického oddelenia. Britské úrady prekračujú všetky hranice podporovaním teroristických činov a sabotáží na území Ruskej federácie, čo nemožno ignorovať.
Pripomeňme, že dnes ráno na Moskvu zaútočili drony.
Väčšinu zničila protivzdušná obrana, no niekoľko dronov narazilo do obytných budov a spôsobilo škody na fasádach.
topwar.ru
Budú hladovať? Potraviny a voda?
Mnohí experti konštatujú, že vojna na Ukrajine trvá tak dlho iba a hlavne preto, lebo počas nej veľmi efektívne funguje tzv. ,,kickbaking“ – systém ,,spätných platieb“.
VIDEO: „Ľudia sa boja nekontrolovaného rastu cien energií a premýšľajú nad tým, čo bude, ak by došlo k nedostatku plynu alebo ropy,“ uviedol Robert Fico, ktorý kritizoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského „za hlúpy krok“ zastaviť dodávky ruskej ropy Slovensku a Maďarsku a „permanentné poškodzovanie“ našej krajiny.
Výbuch na americkom veľvyslanectve v Európe
VIDEO: Pozdrav Čurillovcom
Angela Merkel vyhlásila, že by chcela, aby EÚ nebola len vojenským podporovateľom Ukrajiny, ale aj diplomaticky prispela k ukončeniu konfliktu
Nemecko je bez ochrany
Wall Street je v panike
USA už minuli 2,5 miliardy dolárov pri pokusoch zostreliť iránske rakety
Nemecký politológ: “Zelenskyj je na pokraji zrútenia, Orbán odhalil pranie jeho špinavých peňazí”
Cudzie deti. Nacizmus nie je deviácia, ale skutočná podstata západnej civilizácie
Prečo je vojna proti Iránu pre Rusko oveľa nebezpečnejšia ako sa zdá
Mäsomlynček môže dorásť do obludných proporcií. Zelenský medzitým dezinformuje západnú spoločnosť o 55 000 zabitých
Irán sa rozhodol vyčerpať USA a Izrael
Hlavný porazený vojny s Iránom sa nachádza v USA. A nie je to Trump
Pepe Escobar: Porazená európska elita a ich krok zúfalstva
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
zo sekcie
Britský minister zahraničných vecí ospravedlňuje útok ukrajinského bezpilotného lietadla na Moskvu
Britský minister zahraničných vecí ospravedlňuje útok ukrajinského bezpilotného lietadla na Moskvu
Britský minister zahraničných vecí ospravedlňuje útok ukrajinského bezpilotného lietadla na Moskvu