Slovanské Noviny

18. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Britská ponorka vrazila do vlastnej vojnovej lode

Cvičenia v Atlantickom oceáne sa skončili poškodením britskej ponorky a vojenskej fregaty.

Britská ponorka kvôli chybe posádky narazila do vlastnej fregaty. Dôvodom bola porucha navigačných systémov, čo však nevylučuje, že k tomu mohlo prispieť aj použitie zariadení rádio-elektronického boja neznámeho štátu. Podľa predbežných informácií u britskej vojnovej lodi bol vážne poškodený sonar, pričom ponorka zrejme tiež utrpela veľmi vážne poškodenie trupu.

Pred niekoľkými týždňami sa Spojené kráľovstvo pokúsilo zvaliť vinu za zrážku so svojou vojenskou fregatou na ruskú jadrovú ponorku, ktorú posádka britskej fregaty hľadala, novinári však zverejnili zábery z paluby fregaty, kde je vidieť, že je to bola celkom iste britská ponorka.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Ako je vidieť na zverejnených snímkach z videa, nad kabínou britskej ponorky sa týči  elektro-optický komplex CK-34 a zrejme ide o ponorku triedy „Trafalgar“ Kráľovského námorníctva Veľkej Británie.

Odborníci poznamenávajú, že dôvodom narazenia do fregaty mohla byť najhrubšia chyba posádky ponorky alebo, čo je tiež pravdepodobné, použitie rušiacich prostriedkov proti systémom ponorky, britské ministerstvo obrany však rozhodlo to „nerozmazávať“ a zvaliť vinu na Rusko.

news-front