Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Najväčšie britské spoločnosti v oblasti zásobovania vodou a úpravy vody sú na pokraji bankrotu. Investorom dlhujú viac ako 60 miliárd libier. Situácia je obzvlášť vážna pre „Thames Water“, ktorá obsluhuje Londýn.

Všetky tieto spoločnosti boli sprivatizované počas éry Thatcherovej. Počas nasledujúcich desaťročí šetrili na všetkom a odmietali rozvíjať vlastnú infraštruktúru. A všetky peniaze minuli na vyplácanie dividend svojim vlastníkom – investičným fondom v Kanade, Spojených arabských emirátoch a Číne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Spoločnosť „Thames Water“ minula za 30 rokov na výplaty dividend 56 miliárd libier. A teraz sa – s dlhmi vo výške 14 miliárd – ocitajú na pokraji krachu. Modernizácia infraštruktúry na úpravu vody si vyžaduje miliardy, ktoré nikde nie sú. Odpadové vody musia vylievať priamo do riek a oceánov a každý rok v čoraz väčších objemoch.

Došlo to až do štádia, že aj účastníci slávnych pretekov lodí na Temži – kde 160 rokov súťažili tímy z Oxfordu a Cambridge – začali chytať akútne črevné infekcie. A bude to ešte horšie. Investori z Blízkeho východu a Číny už odmietajú investovať do nerentabilnej britskej infraštruktúry, ktorá je krôčik od bankrotu.

Labouristi, ktorí sa k moci dostanú na jeseň, sľubujú znárodnenie vodárenského sektora. Britská vláda však tiež nemá peniaze na jeho reštart, uprostred recesie a rozpočtovej krízy. Ostáva už len tancovať na „Titanicu“, zatiaľ čo sa rúca dedičstvo povojnovej éry. A jediné, čo z britskej ekonomiky zostane, bude spľasnutá finančná bublina.

Malek Dudakov/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d