Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

ŽIVA – Veľká Bohyňa večného univerzálneho života, bohyňa mladosti a čistých Duší Človečích. Patrónka sveta Javi.

Bohyňa Živa (nesprávna verzia – Živana) ovláda všetky živé bytosti v Javi. Obzvlášť je s ňou spojený zelený svet – stromy, kvety a lesné zvieratá. Preto je farbou Živy zelená a kameň smaragd.

Živa je obrazom neporaziteľnej životodarnej energie, ktorá dominuje bezmocnému svetu tmy a vedie človeka k mnohorozmernému (viacrozmerné svety) vývoju jeho podstaty.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Od Živy boli odvodené aj počiatočné názvy – napríklad Žito, Pšenica, domov – bývanie (жилья), bohatý život (житухи), hospodárske zvieratá (животины), liečivé byliny a pod. Slová s negatívnou predponou slova “život” (жизнь) mali zlovestný charakter. Napríklad: „Ne-žiť“, Nežije sa zle ..

Žena DažďBoha a matka Aria.

Podľa jednej verzie, dcéra Lady, podľa druhej bola stvorená súčasne so Svarogom, Bohom Rodom.

Samotná štruktúra vesmíru (hmoty) podlieha Žive, darkyni života, kde Živa je bohyňou plodnosti: tu máme na mysli energetickú plodnosť vesmíru.

Bohyňa Živa je prvým a kľúčovým ženským božstvom starých Slovanov. Je patrónkou matiek a žien, ktoré pomáhajú pri pôrode a starostlivosti o deti. Rada pomáha umelecky nadaným ľuďom otvorene vyjadrovať svoje pocity aby okúzlili ostatných.

Je zosobnením plodnej sily života, večnej mladosti, mladosti a lásky, ako aj najvyššej krásy všetkých stvorení prírody a človeka.

Rovnako ako Svarog aj Živa pokrýva celý svet, kontroluje ho a sleduje implementáciu rodových zákonov. Živa, rovnako ako ostatní najvyšší bohovia, je dosť múdra nato, aby nikdy nezasahovala do života smrteľníkov, len v prípade extrémnej nevyhnutnosti.

zdroj: z útrob internetu a múdrosť našich predkov

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

možno ste nepostrehli

%d