Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

23.11.2020

Exminister školstva reagoval na nadšenie premiéra Matoviča, ktorý sa pochváli údajným telefonátom od britského expremiéra Tonyho Blaira.

Rozhovor s Tonym Blairom, ktorým sa Igor Matovič pochválil ešte v piatok, môže podľa bývalého šéfa rezortu školstva Juraja Draxlera znamenať dve veci. V lepšom prípade šlo o PR aktivitu, ktorú Blair robí bežne, no v tom horšom vraj Slovensku hrozí zneužitie rôznymi medzinárodnými klikami. Podobne, ako sa tak údajne dialo za Mikuláša Dzurindu, nakoľko Blair je vraj napojený na rôzne pofidérne kruhy z politiky a biznisu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Jednou z najzaujímavejších mediálnych tém konca minulého pracovného týždňa bol dozaista telefonát nášho premiéra Igora Matoviča s niekdajším predsedom britskej vlády Tony Blairom.

Ten sa podľa šéfa OĽaNO zaujímal o náš projekt celoplošného testovania. „Zaujímavý dlhý rozhovor so zaujímavý človekom. Hmm, Slovensko vo svete zaujalo,“ uviedol ešte v piatok večer Matovič.

Reakcie diskutujúcich v komentároch pritom neboli vždy len pozitívne. Množstvo používateľov totiž upozorňovalo na obvinenia z páchania vojnových zločinov, ktorým Blair čelí, či na nízku úroveň Matovičovej angličtiny, s ktorou by sa na potrebnej úrovni skrátka nedohovoril.

Podľa Draxlera mohlo ísť o PR aktivitu

Telefonát či údajný telefonát súčasného a bývalého premiéra však zaujal aj nášho niekdajšieho ministra školstva Juraja Draxlera, ktorý rozvinul špekuláciu o tom, že tento kontakt mohol byť iba PR aktivitou.

„A toto sa bude len zintenzívňovať. Za Matovičom stojí kadekto, komu vyhovuje, aby mal nejaké dobré PR, tak si priamo on sám občas pomôže nejakou takouto službou, alebo mu ju kúpia jeho domáci spojenci, alebo zabezpečia zahraniční lobisti,“ napísal okrem iného v tejto súvislosti.

„Nie je to, ako si asi viete predstaviť, vôbec lacné, napríklad za to, že sa niekde ukáže na pol dňa alebo na väčšinu dňa bola raz taxa vyše stotisíc eur a ešte nejaké významné protislužby,“ uviedol.

Túto svoju teóriu razil aj v sobotu, keď sa nechal počuť, že ak sa okolo premiéra pohybujú lobisti napojení na Tonyho Blaira, pre Slovensko to vraj môže znamenať „katastrofu“ a údajne tu nejde len o PR snahy, ale v hre je aj iná možnosť.

Matovič tiež môže byť zneužitý

„Blair je totiž napojený na veľmi temné kruhy svetovej politiky a biznisu, ktoré pôsobia aj v oveľa, oveľa rozsiahlejších veciach, ako len v takýchto drobnostiach, kde sa jednorazovo predáva meno. Aj preto je najviac činný v oblasti Blízkeho východu, vidno ho na stretnutiach so šéfmi najväčších amerických bánk, pohybuje sa okolo zbrojárskych firiem,“ napísal.

Podľa exministra Draxlera je práve toto najväčšie nebezpečenstvo Matovičovej vlády, a teda, že bude zneužitý niektorými „medzinárodnými klikami“ na silnejšiu kontrolu nad aktívami v našej krajine.

„V podobnom štýle, ako keď sa tu za Druzindu privatizovali strategické podniky cez utajené zmluvy, ktoré dali formálne menšinovým zahraničným vlastníkom väčšinovú kontrolu a podobne,“ uvádza príklad.

„Podobných manévrov by som sa bál najviac. A Igor nás kľudne, okrem nejakého vreckového, predá aj za takéto somariny, ktoré budú vyhovovať jeho detinskej povahe. Napríklad za fotku s Blairom alebo návštevu u Bidena,“ uzavrel.

Zdroj: dennislovensko.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, 

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.