Vedúci predstavitelia farmaceutického priemyslu budú mať v novom roku plné ruky práce so zvýšením cien viac ako 350 liekov, ktoré predávajú v Spojených štátoch, a budú mať plné ruky práce s opakovaním svojho zaužívaného tvrdenia, že takéto zvýšenie je nevyhnutné na podporu nákladov na výskum a vývoj.
Tvrdia, že zníženie cien liekov by znížilo zisky a potlačilo inovácie produktov. Ak však preskúmame dôkazy, ukáže sa, že pravda je celkom iná. Nedávna štúdia ukazuje, že medzi rokmi 2012 a 2021 minuli veľké farmaceutické spoločnosti v Spojených štátoch viac peňazí na odkup akcií a dividendy akcionárov ako na výskum a vývoj.
Štúdia, ktorú napísali ekonómovia William Lazonick , emeritný profesor ekonómie na University of Massachusetts, a Öner Tulum , výskumník z Brown University na Rhode Island, popisuje, ako dôkazy silne odporujú tvrdeniu farmaceutického priemyslu, že je potrebné, aby ceny liekov neboli regulované
s cieľom vytvárať zisky na opätovné investovanie do inovatívnych nových liekov.
V skutočnosti sa farmaceutické spoločnosti namiesto využívania ziskov na zvýšenie investícií zameriavajú na udržiavanie vysokých cien liekov, aby masívnou distribúciou akcionárom mohli zvýšiť výnosy svojich verejne obchodovaných akcií.
Čo odhaľuje štúdia
Štúdia odhaľuje, že v rokoch 2012 až 2021 štrnásť (14) najväčších verejne obchodovaných farmaceutických spoločností v Spojených štátoch minulo 747 miliárd dolárov na spätné odkúpenie akcií a akcionárske dividendy – sumu, ktorá presahuje 660 miliárd dolárov, ktoré minuli na výskum a vývoj liekov.
Spätné odkupy akcií firmy čoraz viac využívajú ako prostriedok na manipuláciu cien svojich akcií. Spätným odkúpením akcií svojich vlastných akcií znižujú počet dostupných akcií a zvyšujú hodnotu tých, ktoré zostávajú.
Hodnota spoločnosti ako taká môže byť umelo navýšená bez ohľadu na účinnosť alebo bezpečnosť jej produktov. Aj keď je táto prax v Spojených štátoch legálna od roku 1982 a odvtedy sa rozšírila, autori štúdie tvrdia, že by mala byť zakázaná.
Potreba radikálnej reformy globálneho systému zdravotníctva
Zistenia tejto štúdie jasne ukazujú, že farmaceutický priemysel vo svojom jadre nie je v skutočnosti zdravotníckym priemyslom; ide o investičné odvetvie, ktorého primárnym účelom je obohatenie bankových zostatkov jeho akcionárov.
Pre vyšších manažérov vedúcich svetových farmaceutických spoločností sú potreby ľudského zdravia veľmi slabou sekundou za generovaním obrovského bohatstva a zisku. Akokoľvek sa to môže zdať zvrátené, nie je ani v záujme farmaceutického priemyslu predchádzať chorobám. Naopak, v skutočnosti; trvalá existencia a rozširovanie problémov ľudského zdravia je predpokladom finančného rastu odvetvia.
Aj keď British Medical Journal teraz otvorene priznáva, že farmaceutický priemysel skazil medicínu , potreba radikálnej reformy globálneho systému zdravotnej starostlivosti nebola nikdy naliehavejšia. Alternatívny model – zameriavajúci sa na prevenciu chorôb a využívanie vedecky podložených prírodných zdravotných prístupov – už existuje.
Jeho implementácia v neziskovej forme a poskytovanie bezplatného zdravotného vzdelávania ľuďom všetkých vekových kategórií bude životne dôležité pre zabezpečenie jeho dlhodobého úspechu a prežitia. Štúdia Lazonicka a Tuluma v podstate bez pochybností dokazuje, že finančný obchodný model farmaceutického priemyslu je smrteľne chorý a neschopný reformy.
Paul Anthony Taylor
O autorovi: Výkonný riaditeľ Zdravotnej nadácie Dr. Ratha a jeden zo spoluautorov našej výbušnej knihy „ Nacistické korene „bruselskej EÚ “, Paul je tiež naším expertom na Codex Alimentarius Commission a má skúsenosti s očitými svedkami, ako oficiálneho delegáta pozorovateľa na jeho zasadnutiach. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.
globalresearch/skspravy.sk
Petícia za vyhlásenie referenda: SHO informuje o plánovaných aktivitách v mesiaci november
VIDEO: Vojaci z NATO prenikli na územie Ruska. Zlikvidovali ich
Rusi ukoristili americké Abramsy. Poliaci majú hlavybôľ
Nerobme z Kisku martýra, je právoplatne odsúdený podvodník
Zväz Sovietskych Socialistických Republik. Štátny fond Josifa Visarionoviča Stalina od 01. novembra 2024 začína s vyplácaním kompenzačných platieb
VIDEO: Romana Tabaková označila Rudolfa Huliaka za zradcu, ktorý chce vydierať Ficovu vládu.
Výbor OSN označil situáciu na severe Pásma Gazy za apokalyptickú: „Všetkým obyvateľom bezprostredne hrozí smrť!“
Američania uznali ruskú armádu za najsilnejšiu na svete
Boj proti praniu špinavých peňazí: prečo sa zabúda na pobrežné zóny kontrolované západnými krajinami?
Po ruskom útoku na sídlo Národnej gardy v Charkove ostal iba kráter a hromada stavebného odpadu
Ruské Iskandery sa tešia na nemeckú fabriku na Ukrajine
Až 3 banky budú mať odstávky dôležitých služieb
Scott Ritter: Rusko nemožno poraziť
Zelenskyj žiada nasadenie rakiet s dlhým doletom proti vojakom severokórejskej armády nachádzajúcich sa na území Ruska
VIDEO: „Čína sa oprávnene obáva nezvládnutej eskalácie konfliktu na Ukrajine a hrozby jadrového konfliktu. Zatiaľčo orgány EÚ pokračujú vo vojenskej rétorike, v Číne rezonuje téma mieru,“ vyhlásil Fico po rokovaní s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom.
BRICS Summit 2024 Brazília, Rusko, India, Čína, a Južná Afrika
Ruský raketový útok na mosty- varovanie pre Západ!
Čína posúva vzťahy so Slovenskom do roviny strategického partnerstva
VIDEO: Baránek o zločincoch v bielych plášťoch, ktorí počas covidizmu páchali zverstvá voči vlastným občanom, o katastrofálnej sociálnej situácii na Slovensku
Huliak vs. Danko alebo kde sa dvaja bijú, progresívci víťazia?
zo sekcie
Big Pharma míňa viac peňazí na zvyšovanie bohatstva akcionárov ako na výskum a vývoj
Big Pharma míňa viac peňazí na zvyšovanie bohatstva akcionárov ako na výskum a vývoj
Big Pharma míňa viac peňazí na zvyšovanie bohatstva akcionárov ako na výskum a vývoj