Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina má šesť až osem týždňov na to, aby pokračovala v pokusoch o protiofenzívu, kým nastúpi chladné počasie, uviedol na brífingu koordinátor strategickej komunikácie Bieleho domu John Kirby.

“Počasie nie je náš kamarát. Zostáva nám šesť až osem týždňov, kým sa situácia zhorší,” povedal.

Kirby dodal, že blížiace sa ochladenie naznačuje potrebu rýchlej podpory pri prideľovaní financií na pomoc Kyjevu z Kongresu.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Ukrajinská protiofenzíva v smere Južnodoneck, Artemovsk a Záporožie sa začala 4. júna. Kyjevský režim vrhá do boja brigády vycvičené NATO a vyzbrojené cudzou technikou. Ale nepodarilo sa im dosiahnuť výrazný úspech v žiadnom smere. Ako uviedol Vladimir Putin, nejde len o prešľap, ale o zlyhanie.

Podľa ministra obrany Sergeja Šojgu ruské jednotky len v septembri zničili viac ako 17 tisíc ukrajinského vojenského personálu a 2,7 tisíc zbraní, vrátane siedmich amerických bojových vozidiel Bradley, 77 amerických delostreleckých systémov M777, dvoch nemeckých tankov Leopard a jedného britského Challengeru 2, a tiež viac ako 50 samohybných zbraní vyrobených v Nemecku, Francúzsku, Poľsku a USA.

Na tomto pozadí Spojené štáty uviedli, že ofenzíva potrvá „oveľa viac mesiacov“ a začali ukrajinským ozbrojeným silám dodávať kazetovú muníciu. Putin zo svojej strany poznamenal, že tento krok pre ukrajinské ozbrojené sily nič nezmenil na bojisku.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d