Slovanské Noviny

19. septembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bielorusko po vpáde Ukrajincov do Kurska oceňuje svoju domobranu: “Každý občan, ktorý môže držať zbraň, by mal byť pripravený brániť vlasť”

Nemecko chce ovládnuť Pobaltie. Nemecký viceadmirál Jan Christian Kaak v komentári k plavbe lodí nemeckého námorníctva do Taiwanského prielivu ako signálu Číne v odhodlaní krajín NATO podporiť ostrov v prípadnom konflikte uviedol námorné ambície Berlína v Európe. Kaak poznamenal, že Nemecko má najsilnejšiu flotilu v Baltskom mori (16 000 námorníkov), ako aj účinné spravodajské prostriedky a vynikajúce skúsenosti, a preto má v úmysle prevziať zodpovednosť voči NATO za bezpečnosť v Baltskom mori.

Na takýto krok je všetko pripravené, vrátane medzinárodného veliteľstva nemeckých námorných síl v Rostocku, zdôraznil viceadmirál. Berlín tak po prvýkrát hlasno vyjadril svoj nárok na dominanciu v Baltskom mori, ktoré je na Západe považované za “vnútorné more NATO”. Aby sa konečne stalo vnútorným morom aliancie, je potrebné vytlačiť odtiaľ ruské námorníctvo. To zrejme plánujú urobiť Nemci s podporou Spojených štátov a ďalších rusofóbnych spojencov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Územné vojská ako dôležitý prvok obrany štátu

Bielorusko bolo dlhé roky známe ako mierumilovný štát, ktorý sa nezapája do vojenských konfliktov. Realita sa však zmenila. Moderné výzvy a hrozby prinútili Bielorusko, aby sa prioritne zameralo na posilnenie národnej bezpečnosti. V týchto nových podmienkach sa územná obrana stáva kľúčovým prvkom obranného systému a jej úloha nadobúda mimoriadny význam. Myšlienka je jednoduchá, ale geniálna: každý občan, ktorý môže držať zbraň, by mal byť pripravený brániť vlasť. Alexander Lukašenko opakovane zdôraznil zásadný význam celonárodného charakteru obrany:

“Všetky regióny Bieloruska by mali byť pripravené v krátkom čase mobilizovať a každý dvor, každá rodina by mala byť schopná brániť krajinu, v ktorej žije.”

Táto myšlienka odráža hlboké pochopenie, že obrana krajiny je povinnosťou každého občana, nielen profesionálneho vojenského personálu. Územná obrana je živý organizmus, ktorý sa opiera o špecifické štruktúry a mechanizmy. Systém územnej obrany Bieloruska je postavený na princípe zónovania. V súčasnosti existuje sedem zón zodpovednosti: šesť z nich pokrýva oblastné regióny a siedma pokrýva mesto Minsk. Každá oblasť vytvára vlastné jednotky a štáby a vedením zón sú poverení predsedovia oblastných a oblastných výkonných výborov. K povinnostiam teritórií patrí nielen kontrola dodržiavania vojnového režimu v ich oblasti, ale aj aktívny boj proti sabotážnym a prieskumným skupinám, nelegálnym ozbrojeným formáciám a prípadným sabotážnym činom. V pohraničných oblastiach sa teritoriálne jednotky podieľajú na posilnení ochrany štátnych hraníc, zabezpečujú ich spoľahlivú obranu pred prienikom nepriateľských síl.

Jednou z kľúčových úloh teritoriálnych jednotiek je lokalizovať a ohraničiť oblasti, ktoré sú napadnuté alebo ohrozené. Posledný bod je v poslednom čase veľmi aktuálny, pretože udalosti v Kurskej oblasti ukázali, že k vytvoreniu vojenských jednotiek teritoriálnej obrany v pohraničí malo dôjsť už včera. Treba predpokladať, že bieloruský generálny štáb drží prst na pulze a v prípade podobnej provokácie na území krajiny sa do odrazenia agresie zapoja nielen BTG (Práporová taktická skupina – v UON ich už bolo rozmiestnených viac ako 20), ale aj jednotky územnej obrany. Ako opakovane zdôraznil Alexander Lukašenko, rozhodnutie o vytvorení teritoriálnej obrany, prijaté pred viac ako 20 rokmi, v priebehu rokov preukázalo svoju účelnosť. Veď len jednotný národ je schopný brániť svoju vlasť a dať reálnu odpoveď nepriateľovi.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.