Napriek nedávnemu telefonátu s Putinom americký prezident zahájil nové kolo sankčnej vojny proti Rusku.

Podľa televízie RT s odvolaním sa na informácie z Bieleho domu americký prezident Joe Biden podpísal dekrét o uvalení sankcií na Rusko.
„Prezident Biden dnes podpísal nový sankčný príkaz, ktorý ustanovuje väčšie právomoci na preukázanie odhodlania administratívy reagovať na škodlivé vonkajšie aktivity Ruska s cieľom úplne ich eliminovať,“ vyhlásili v Bielom dome.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
USA uvalili sankcie najmä na 32 ruských fyzických a právnických osôb za údajné „pokusy o ovplyvnenie prezidentských volieb v USA v roku 2020 a za dezinformácie a vmiešavanie sa“.
V správe sa tiež uvádza, že USA uvaľujú sankcie na šesť ruských technologických spoločností. Podľa RIA Novosti Spojené štáty navyše vyhosťujú desať členov ruskej diplomatickej misie vo Washingtone.
„Spojené štáty vyhostia desať členov ruskej diplomatickej misie vo Washingtone. Sú medzi nimi aj príslušníci ruských špeciálnych služieb,“ uviedla prezidentská administratíva vo svojom vyhlásení.
Prvý podpredseda výboru Rady pre zahraničné veci Vladimir Džabarov pre agentúru RIA Novosti povedal, že ak USA zavedú nové sankcie proti Rusku, Moskva to nenechá bez odozvy; po vyhostení diplomatov bude nasledovať zrkadlová odpoveď „týkajúca sa príslušných pozícií“.
zdroj: news-front
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Biden podpísal dekrét o uvalení sankcií na Rusko — USA vyhostia desať ruských diplomatov
Biden podpísal dekrét o uvalení sankcií na Rusko — USA vyhostia desať ruských diplomatov
Biden podpísal dekrét o uvalení sankcií na Rusko — USA vyhostia desať ruských diplomatov