Slovanské Noviny

18. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Majestátne expanzie na Sibíri uchovávajú veľa tajomstiev, ktoré moderná historická veda nemôže vysvetliť… Všeobecne sa uznáva, že rozvoj týchto najbohatších území sa začal hrdinskou kampaňou Jermaka. V starých kronikách však existujú informácie, že na ich ceste sa kozáci často stretávali s ruinami starobylých miest.

Pravda, väčšina z nich bola v tej dobe zničená, prežili iba malé pevnosti (mestá), ktoré sa neskôr zmenili na väčšie osady. Ale číslo je tiež pôsobivé. V jednom z veľvyslaneckých rád 17. storočia bolo v samotnom regióne Ob uvedené len 94 miest. V budúcnosti sa postaráme o to, aby išlo len o malú časť obsahu sibírskej pôdy.

Všetky tieto zistenia boli úplne v rozpore s oficiálnou verziou histórie, ktorú predložil asi pred tromi storočiami nemecký Gerhard Miller. Skutočnosť, že titulovaný akademik nedokázal ani čítať rusky, nikoho neobťažovala. A Miller to predpokladá Sibír je „nonhistorickým regiónom“ a je obývaná „nehistorickými národmi“, ktoré sa nejako veľmi rýchlo zakorenili v domácej vede.Na území Sibír sa medzitým našlo toľko jedinečných artefaktov, že ich dôsledná štúdia by mohla objasniť našu skutočnú históriu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Povieme vám viac o najzaujímavejších nálezoch. Najprv si vymenujme otázky, na ktoré priaznivci prozápadného historického paradigmy nemôžu dať jasnú odpoveď:Koľko miest v krajinách Sibír je starších ako egyptských pyramíd?Ako vysvetliť skutočnosť, že už pred 10 000 rokmi existovala medzi obyvateľmi živá kultúrna výmena, oddelená tisíckami kilometrov?Čo robiť s najnovším výskumom genetikov, podľa ktorého prvé sibírske krajiny osídlili protoeurópania a podľa ich údajov sa to stalo asi pred 35 – 45 tisíc rokmi?

Prečo sú najstaršie vzory na sibírskych plavidlách takmer presná kópia nemenej starodávnych slovanských znakov a symbolov?Prečo vedci objavujú typické slovanské ozdoby Sibírčanov, ktoré boli vytvorené dlho pred Jermakovou kampaňou? Kto a prečo tu postavil obrovské megalitické steny?Prečo tak usilovne vymazali spomienku na Veľkú Tartariu , ktorý kedysi existoval aj na sibírskych územiach?

Toto je, samozrejme, iba časť takýchto otázok. Odpovedaním na ne sa však dotkneme väčšiny z toho, čo zostane mimo rozsahu vyššie uvedeného. Čo vieme z archeologického náleziska? Celkom veľa. Ďalšia vec je, že nie je zvyčajné inzerovať tieto materiály. Sibírska krajina miest.

Dokonca aj historici staroveku písali o prekrásnych a obývaných mestách ležiacich na zemi za Uralom.Dalo by sa to prečítať v dielach európskych vedcov aj v mnohých arabských kronikách. Sadina, Serpenov (Serponov), Kossin, Terom, Alakchin, Kikas, Eli, Arsa, Kambalyk, Inanch a mnoho ďalších miest, ktoré existovali dávno pred vývojom Sibíri Yermakom, napriek pokusom o ich úplné vymazanie z máp a pamäti, napriek tomu sa ich snaží úplne vymazať z máp a pamäte prišli do našej doby. Niektoré z nich opísali súčasne autori ako Marco Polo, Snorri Sturlusson, Nikolay Witsen, Žigmund Herberstein, Chan-Chun, Marvazi, Abul-Gazi a ďalšie.

Musím povedať, že pokus o vedenie záznamov o sibírskych mestách urobil Ivan v roku 1552 znova.Hrozný , ktorý nariadil zostaviť „Veľkú kresbu“ ruskej krajiny. Je pravda, že táto mapa zmizla v čase problémov, ale popisy prežili.V „Kresliacej knihe Sibíri“, ako aj v atlasoch a „Chorografickej knihe Sibíri“, ktorú zostavil Semyon Remezov a jeho synovia už v rokoch 1697 – 1711, je na mapách vyznačených aj mnoho sibírskych miest. Je nepravdepodobné, že by sa taký počet mohol objaviť až po kampani Jermakov.

Z času na čas unikajú zaujímavé informácie o zaujímavých archeologických nálezoch v rôznych častiach Sibír. Takže v štyridsiatych rokoch minulého storočia pracovníci múzea Abakan vykopali zrúcaniny paláca postaveného asi pred 2100 rokmi. Je tiež známe, že na mieste tak starobylých miest ako Tyumen, Barnaul,Omsk ,Tomsk, Semipalatinsk predtým, ako existovali ešte starovekejšie osady. Mnohí vedci sa domnievajú, že za starých čias bolo na mieste Tomska tajomné mesto zvané Grustina.

Vyplýva to prinajmenšom zo slov slávneho holandského kartografa I. Gondiusa, ktorý na mape z roku 1606 poznamenal, že vedľa obrazu Sadiny Rusi žijú v „tomto chladnom meste“. Sadina je tiež prítomná na iných mapách. Okrem toho existuje každý dôvod domnievať sa, že mesto Omsk bolo postavené prakticky na mieste legendárneho Asgarda Iryho. V každom prípade podzemné chodby objavené archeológmi siahajú najmenej do 10 tisícročí. A to je len jedna z horných vrstiev, vedci ešte nedosiahli hlbšie vrstvy

zdroj: somslovan.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.