Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Jednoduché kubické formy stavieb produkujú redistribúciu elektromagnetických vĺn. Sklo a betón vytvárajú efekt určitej clony elektromagnetických vĺn a oddeľujú biopole človeka od prirodzených prírodných frekvencií.

Vplyv architektúry na mozog človeka je známy už od staroveku. Starovekí architekti dobre poznali túto skutočnosť, a preto prísne dodržiavali určité pravidlá. Stačí si všímať pocity v každom starom chráme, kopulovitej budove alebo v pyramídach.

Experimenty s tvarovými objektmi uskutočnil čínsky vedec, ktorý medzi dve pyramídy umiestnil vlnovod a do jednej z pyramíd ako do inkubátora umiestnil slepačie vajce a do druhej kačacie vajce. Výsledkom bolo, že z vajec sa vyliahli kuriatka s genetickými znakmi sliepky, aj kačice. Neskôr túto tému rozvinul Peter Garjaev so svojou vlnovou genetikou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Americký architekt Louis Henry Sullivan tvrdil, že architektúra je umenie, ktoré vplýva na človeka najpomalšie, ale zato najviac. Súčasná veda uskutočnila objav, ktorý dokazuje, že človek, rovnako ako aj planéta Zem, je neustále pod vplyvom prirodzeného elektromagnetického žiarenia s frekvenciou 7,83 Hz a akýkoľvek vplyv spôsobený určitou formou stavby môže zmeniť túto frekvenciu, čo má priami vplyv na DNA a genóm človeka.

Súčasná architektúra je skôr stavebnica ako predmet tvorenia. Experimenty uskutočnené na dobrovoľníkoch dokázali, že tvar budovy má vplyv na psychiku človeka. Ukázalo sa, že forma iba s rovnými hranami prispieva ku koncentrácií vnútorných síl, k napätiu a negatívnym emóciám. Budovy v tvare kocky dávajú človeku pochmúrnu koncentráciu a nedostatok pozitívnych emocií.

Podľa kandidáta lekárskych vied Dmitrija Kovpaka, pokiaľ človeka posadíme do takej uzatvretej kocky, tak to nevyhnutne vedie do stavu depresie, pretože nastáva prerušenie psychickej podpory. „Veľká časť súčasnej architektúry, v ktorej žijeme, obsahuje betónové bloky a bunky, preto sú tieto stavby príčinou psychologického zníženia nálady,“ hovorí Dmitrij Kovpak.

Profesor Andrej Vassoevič tvrdí: „Je prirodzené, že keď človek prekročí prah chrámu a vidí vysoké klenby, kupoly, cez vysoké okná presvitajú lúče slnka, tak jeho duša „jasá“. Pokiaľ človek navštívi moderné verejné budovy, kde je estetika sama o sebe škaredá, tak to pôsobí na človeka depresívne a človek sa začína správať k okolitému prostrediu viac nepriateľsky a prenáša to aj na spoločnosť, v ktorej žije.“

Kupolovité formy stavieb, napríklad kupoly starých kostolov, bazilík majú pozitívny vplyv na človeka, vytvárajú pocit harmónie. Nie náhodou mali prvé obydlia a staroveké mestá kruhovú formu. Dmitrij Kovpak vysvetľuje: „Kruhovitosť, to je do určitej miery „mágia“ v architektúre, pretože číslo „Pí“ je jedinečné a obsahuje obrovský rad vlastností, ktoré sú ešte stále nedostatočne preštudované človekom a akýkoľvek kruhový tvar je možne matematicky veľmi presne opísať pomocou „Pí“.“

dom

Architektonická apokalypsa prišla v 20.-30-tych rokoch minulého storočia, keď sa začala vo svete presadzovať myšlienka globalizácie, kde je hlavnou podmienkou voľný pohyb nielen tovaru, ale aj pracovnej sily a rezerv. Globálny svet potrebuje človeka voľného od pripútanosti, od rodiny, jednoliatu čiernu masu schopnú premiestňovať sa podľa potreby z krajiny do krajiny. Vtedy architekti globalizácie vnútili svetu myšlienku rovnakých kubických budov. Teraz sa mesto v Amerike ničím nelíši od budov v Londýne alebo v Singapure. Je potrebné povedať, že táto myšlienka priniesla svoje plody – ľudia žijúci v rovnakých stavbách stratili kontakt so svojou vlasťou, všade je všetko rovnaké a kde platia, tam je aj vlasť.

Profesor Andrej Vassoevič z Univerzity v Petrohrade hovorí: „Pokiaľ je akýkoľvek človek na našej planéte viazaný k svojej malej alebo veľkej vlasti, váži si svoje kultúrne a historické pamiatky, mimovoľne narúša proces globalizácie, pretože si uvedomuje hodnotu toho kultúrneho historického dedičstva, ktoré ho sformovalo.“

Súčasný človek, bez toho, aby si to uvedomoval, dnes žije podľa schémy: dom – práca – obchod – dom. Rovnaké budovy, dokonca aj kancelárske budovy sa stavajú v rovnakom duchu. Iba na malé výnimky, alebo v starých mestách, kde zostala tradičná architektúra, tak ľudia vypadnú z tohto rytmu. Ukazuje sa, že architektonická apokalypsa je už tu.

Vedci uskutočnili vedeckú štúdiu a zistili, že rovnaký typ mestského prostredia ovplyvňuje ľudskú psychiku najpriamejším spôsobom: znižuje citlivosť, vnímavosť o 30 % a práceschopnosť o 40 %. Oleg Fridman hovorí: „U ľudí dochádza k destabilizácii mozgovej kôry, nesprávne funguje genetický systém, ktorý sa nenachádza v stave prirodzených frekvencií, ale v stave technogénnych.“

Vo svete je všetko prepojené. Je dobre známy vplyv slnečnej aktivity na politické a sociálne procesy na Zemi, ale prirodzené elektromagnetické žiarenie je dnes narušené. Budovy z betónu a skla narúšajú toto žiarenie a navyše na mozog človeka vplýva žiarenie telefónov, wifi, TV, atď. Týmto spôsobom vzniká veľa chorôb, ktoré sú spojené so súčasnou architektúrou. Starovekí architekti poznali schopnosť budov hromadiť a odrážať žiarenia, vedeli, kde správne umiestniť budovu, aby energetické meridiány Zeme podporovali ľudí využívajúcich stavby. Súčasná veda má problém dokonca priznať existenciu rôznych energetických línií a energetických bodov, ktoré boli zakomponované a brané do úvahy pri každej historickej stavbe.

Všetky staroveké chrámy a budovy boli postavené podľa mier súvisiacich s človekom a planétou Zem. V súčasnosti architekti nedokážu s istotou predpovedať, ako sa v danej  budove bude cítiť človek. Dmitrij Kovpak zdôrazňuje, že nádherné staré stavby predstavujú mimo iného aj zlaté proporcie, harmóniu, ktorú môžeme dokonca preveriť matematikou.

Harmóniu v architektúre je možné jednoduchým prepočtom vyjadriť aj hudobným akordom. Týmto spôsobom vedci zistili ako znie napríklad Zem, alebo rôzne stavby. Každá stavba znie inak, je to rovnaká hudba sfér, o ktorej písal Platón. Gennadij Malkin hovorí: „Pokiaľ je architektúra stuhnutá hudba, tak naše stavby sú psí valčík.“

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar“

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.