Slovanské Noviny

13. apríla 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Americký torpédoborec pokračuje v čiernomorských provokáciách

Raketový torpédoborec amerického námorníctva „Arleigh Burke“ opustil 28. novembra bulharský prístav, aby obnovil operácie v Čiernom mori, informovala šiesta americká flotila.

„Raketový torpédoborec amerického námorníctva „Arleigh Burke“ (DDG 51) opustil prístav Varna v Bulharsku 28. novembra 2021, aby obnovil prevádzku v Čiernom mori. Prítomnosť v prístave potvrdila záväzok amerického námorníctva voči NATO a kľúčovým spojencom ako je Bulharsko a zároveň preukázala schopnosť zasiahnuť v oblasti operácií americkej šiestej flotily na podporu regionálnej stability,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Pripomeňme, že minulý týždeň šiesta flotila oznámila, že raketový torpédoborec amerického námorníctva „Arleigh Burke“ vstúpil do Čierneho mora, aby sa zúčastnil operácií s partnermi NATO. Ruské centrum pre kontrolu národnej obrany oznámilo, že sily a prostriedky Čiernomorskej flotily jeho aktivity monitorujú.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Rjabkov označil kroky členských štátov NATO v Čiernom mori za „hru s ohňom“ a varoval, že Rusko je pripravené proti takýmto „manévrom“ zasiahnuť.

news-front