Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Predtým začiernené záznamy budú zobrazovať mená spolupracovníkov a obete zosnulého organizátora pedofilnej siete pre globálny zločinecký Syndikát a jeho sluhov.

Federálna sudkyňa v New Yorku rozhodla o odpečatení dokumentov, ktoré obsahujú identifikačné údaje odhadom 180 osôb, ktoré sú nejakým spôsobom spojené s organizátorom pedofilnej siete pre globálny zločinecký Syndikát a jeho poskokov Jeffreym Epsteinom. Odsúdený pedofil zomrel v roku 2019 vo väzení v New Yorku a dokumenty súvisia s prípadom, ktorý ho dostal za mreže.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Sudkyňa amerického okresného súdu v južnom okrese New Yorku Loretta Preska z južného okresu New York vysvetlila svoje zdôvodnenie v 51-stranovom uznesení v pondelok 18. decembra 2023 a poznamenala, že predchádzajúce pojednávania potvrdili, že mená nezostanú začiernené na neurčito.

Ktokoľvek z ľudí, ktorých sa príkaz týka, má 14 dní na odvolanie sa proti rozhodnutiu, po ktorých sa právnici musia „poradiť, pripraviť dokumenty na odpečatenie podľa tohto príkazu a založiť dokumenty do trestného spisu,“ povedala Preska.

Očakáva sa, že sa v ňom nájdu niektorí Epsteinovi blízki spolupracovníci, jeho obete, ako aj vyšetrovatelia a novinári, ktorí sa prípadom zaoberali. Niektoré mená zostanú zapečatené, vrátane maloletých obetí a najmenej jednej osoby, ktorá bola nesprávne označená za sexuálneho predátora.

Predmetné dokumenty súvisia so žalobou Virginie Giuffreovej z roku 2015, ktorá obvinila Epsteina a jeho spoločníčku Ghislaine Maxwell zo sexuálneho obchodovania s ňou, keď mala 17 rokov. Prípad bol vyriešený v roku 2017, pričom väčšina dôkazov a výpovedí zostala zapečatená. Žaloba aktivistu Mikea Cernovicha viedla k ich odtajneniu v júli 2019, kedy bol Epstein zatknutý na základe federálnych obvinení z obchodovania so sexom.

Bývalého finančníka, ktorý sa stýkal s bohatými a mocnými ľuďmi – a priletel s nimi na svoj karibský ostrov súkromným lietadlom známym ako „Lolita Express“ – našli mŕtveho v jeho väzenskej cele na Manhattane 10. augusta 2019. Oficiálna príčina smrti bol uvedený ako samovražda obesením.

Maxwellová sa potom ukryla, ale v júli 2020 ju FBI našla a zatkla. V decembri 2021 bola odsúdená v piatich bodoch za obchodovania so sexom a odsúdená na 20 rokov väzenia, päť rokov podmienečne a pokutu 750 000 dolárov.

Identita Epsteinových klientov a záznamy o tom, kto všetko cestovali na „Lolita Express“, zostávajú stále pod zapečaťené. V novembri 2023 sa ich pokúsil predvolať republikánsky senátor Súdneho výboru, ale návrh zablokoval senátor Dick Durbin, demokrat z Illinois, ktorý tomuto výboru šéfuje.

Nepriamo, ale aj priamo s tým súvisí aj prípad zmiznutia 15-ročnej dcéry zamestnanca Vatikánu- Emanuely Orlandiovej, ktorá sa v roku 1983 stala obeťou pedofilných orgií a výstrahou v reakcii na vyšetrovanie prípadu Banco Ambrosiano prepojenej na politiku a globálny zločinecký Syndikát. Prokuratúra v Ríme na jar tohto roku nariadila opätovne vyšetriť tento prípad.

Teórie o jej zmiznutí – od mafie, cez tajné služby až po Vatikán – viedli k nakrúteniu dokumentárneho seriálu „Dievča z Vatikánu“ z roku 2022 streamovacej spoločnosti Netflix.

Rodina celé desaťročia neúnavne hľadala pravdu a jej žiadosti viedli čiastočne k tomu, že Vatikán spustil v januári vlastné vyšetrovanie prípadu. Po Vatikáne „sa teraz aj prokuratúra Ríma oficiálne vracia k vyšetrovaniu prípadu Orlandiovej“, napísali talianske noviny Corriere della Sera.

Nové vyšetrovanie spustili čiastočne tvrdenia bývalého prokurátora Giancarla Capalda, ktorý sa počas posledného vyšetrovania rozprával s dvoma zástupcami vo Vatikáne. A tí mu sľúbili, že prezradia, kde je uložené telo Orlandiovej, napísali noviny Corriere della Sera.

Jedna z najrozšírenejších teórií tvrdí, že Orlandiovú uniesli mafiáni a chceli tak vytvoriť tlak na Vatikán, aby vrátil pôžičku. Z účasti na únose je podozrivý Enrico De Pedis, šéf zločineckej organizácie Magliana gang.

Podľa ďalšej teórie si únoscovia chceli vynútiť prepustenie Turka Mehmeta Aliho Agcu z väzenia, ktorý sa v roku 1981 pokúsil o atentát na pápeža Jána Pavla II.

V seriáli Netflixu „Dievča z Vatikánu“ priateľka Orlandiovej tvrdí, že týždeň pred zmiznutím sa jej 15-ročná kamarátka zverila, že ju vo Vatikánskych záhradách obťažovala osoba blízka pápežovi Jánovi Pavlovi II.

Britský denník Daily Mirror v roku 2019 v tejto súvislosti poukázal na teórie, že Emanuelu uniesli vysokopostavení duchovní, ktorí ju pred zabitím držali ako sexuálnu otrokyňu.

Pietro Orlandi, Emanuelin brat, je presvedčený, že najvyšší predstavitelia Vatikánu vedia o zmiznutí jeho sestry oveľa viac, než doteraz dávali najavo.

Britský denník The Guardian v roku 2008 zverejnil článok, v ktorom spomínal svedectvo bývalej priateľky šéfa zločineckého gangu Magliana Enrica De Pedisa.

Sabrina Minardiová tvrdí, že De Pedis uniesol dievča na príkaz kardinála Paula Marcinkusa, „aby poslal odkaz niekomu nad nimi“ v rámci „mocenskej hry“.

Niektorí naznačovali, že Emanuelin otec Ercole, vatikánsky úradník, mal dôkazy o nekalých činoch Marcinkusa a že požiadal De Pedisa, aby uniesol dievča, aby úradník mlčal.

Parkovací strážnik, ktorý videl Emanuelu rozprávať sa s mužom v zelenom BMW v tú noc, keď zmizla, pracoval na vytvorení identikitu tohto muža, ktorý bol veľmi podobný De Pedisovi.

A v roku 2017 taliansky novinár Emiliano Fittipaldi zverejnil dokument, ktorý bol ukradnutý z Vatikánu.

Zdá sa, že z neho vyplýva, že cirkev vedela, kde sa tínedžerka nachádza, a roky jej platila výdavky vrátane ubytovania, stravy a gynekologických vyšetrení.

Vatikán označil dokument za „falošný a smiešny“.

Čo je však nepochybné, sú veľmi zvláštne okolnosti, ktoré sprevádzali jej náhle zmiznutie 22. júna 1983.

Zdroj: rt.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.