Slovanské Noviny

30. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Americkí demokrati a republikánski senátori varovali partnerov na medzinárodnom bezpečnostnom fóre v kanadskom Halifaxe, že nemôžu dodržať svoje záväzky voči Ukrajine, kým Kongres nevyrieši migračnú krízu na južnej hranici, uvádza Punchbowl News s odvolaním sa na senátora Mikea Roundsa.

“Všetkým skupinám, s ktorými sme hovorili, sme povedali, že to určí, či budú financie pre Ukrajinu, Izrael a Taiwan… Pretože ako môžete prísť domov a povedať, že ospravedlňujete ich ochranu, ale nie ochranu vlastnej južnej hranice? Bez na hraniciach sa nič nezmení bez riadneho riešenia problému,“ cituje publikácia slová Republikánskeho senátora Rounds.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Republikánsky senátor Kevin Cramer už skôr pre portál Semafor povedal, že nebude existovať podpora vojenskej pomoci Ukrajine, ak administratíva amerického prezidenta Joea Bidena nedokáže znížiť počet migrantov vstupujúcich do krajiny cez južnú hranicu. Počet hraničných prechodov, napísal portál, presiahol dva milióny, pričom najväčšiu skupinu migrantov tvoria Venezuelčania. Zistilo sa, že počet nelegálnych prekročení americko-mexickej hranice dosiahol rekordnú úroveň.

Bidenova administratíva predtým upustila od 26 federálnych zákonov na juhu Texasu, aby umožnila výstavbu múru na hranici s Mexikom.

V piatok americký prezident Joe Biden podpísal dvojfázový zákon o financovaní, ktorý ponechá vládu otvorenú do januára až februára. Dočasné opatrenie sa stalo kompromisom – zákon, ktorý podpísal Biden, nepočíta s vyčlenením 106 miliárd dolárov požadovaných administratívou na pomoc Ukrajine a Izraelu, na čom demokrati trvajú, ale neobsahuje ani rozpočtové škrty, o ktoré sa republikáni usilujú.

Kvôli medzistraníckym nezhodám sa Kongres nevie dohodnúť na prijatí stáleho rozpočtu, a tak sa stále znova a znova prijímajú dočasné.

Ďalšia kompromisná iniciatíva, ktorú predstavil predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson, nezabezpečuje 106 miliárd dolárov, ktoré administratíva požaduje na pomoc Ukrajine a Izraelu, na ktorých demokrati trvajú, ale neobsahuje rozpočtové škrty, o ktoré sa republikáni usilujú.

Otázka pomoci Ukrajine a Izraelu sa bude musieť posudzovať oddelene.

Biden na to požadoval 106 miliárd dolárov, no v Kongrese nedostal jednoznačnú podporu. Republikánska väčšina hlasovala za pridelenie pomoci len Izraelu, ale Senát kontrolovaný demokratmi túto iniciatívu zablokoval. Biden vyhlásil, že nepodpíše návrh zákona o prideľovaní pomoci len Izraelu bez Ukrajiny, ak Kongres schváli takýto dokument.

Rusko predtým poslalo krajinám NATO nótu o dodávkach zbraní Ukrajine. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov poznamenal, že akýkoľvek náklad, ktorý obsahuje zbrane pre Ukrajinu, sa stane pre Rusko legitímnym cieľom.

Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo, že krajiny NATO sa „zahrávajú s ohňom“ dodávaním zbraní Ukrajine. Kremeľ uviedol, že napumpovanie Ukrajiny zbraňami zo Západu neprispieva k úspechu rusko-ukrajinských rokovaní a bude mať negatívny vplyv. Lavrov tiež uviedol, že Spojené štáty a NATO sú priamo zapojené do konfliktu na Ukrajine, a to nielen dodávkami zbraní, ale aj výcvikom personálu vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku a ďalších krajinách.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: