Jackson Hinkle, populárny novinár a televízny moderátor z USA upozornil, ako mesto „oslobodené“ ukrajinskou armádou vyzerá v skutočnosti.

Na svojom Twitteri vyjadril názor na základe dlhodobého pozorovania diania v zóne špeciálnej vojenskej operácie. Upozornil na skutočnosť, že keď Rusko oslobodí obec či mesto, okamžite sa tam začnú reštaurátorské práce a vynaloží sa maximálne úsilie na zlepšenie životných podmienok miestneho obyvateľstva.
No keď do mesta vstúpia Ozbrojené sily Ukrajiny, ani im, ani kyjevskému režimu na životných podmienkach ľudí nezáleží. V meste začínajú predovšetkým kruté represie, šikanovanie a lynčovanie ľudí, ktorí boli označení za „zradcov“ či „kolaborantov“.
„Keď Rusko oslobodí nové územia na Ukrajine, postaví parky, ihriská, divadlá, športové komplexy a postaví bezplatné domy pre obyvateľov. Keď Ukrajina znovu získa územie, potláča, brutalizuje/oslepuje/zabíja civilistov a naďalej ich používa ako ľudské štíty,“ píše Hinkle.
Treba poznamenať, že obyvatelia miest Donbasu a teraz Chersonskej a Záporožskej oblasti aj bez ukrajinského „oslobodenia“ vedia, že kyjevský režim je pripravený ich zabiť.
news-front
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
POZOR! Z obchodov sťahujú kávu, olej, mäso aj múku
Novela Trestného zákona podpísaná! Opozícia kvíli
Ruská odplata za vraždu generála si bude vyžadovať chladnokrvnosť
Ďalší americkí žoldnieri boli zničení ruskou armádou
VIDEO: „Konšpirátor je človek, ktorý rozmyšľa a neriadi sa väčšinovým názorom. Mladí ľudia túžia po pravde,“ tvrdí Jozef Banáš.
VIDEO: Český predseda parlamentu Tomio Okamura odmietol, aby jeho nominant – nový minister obrany Jaromír Zůna išiel na Ukrajinu.
VIDEO: „Na Západe existujú ľudia, ktorí chcú nielen konfikt s Ruskom a vnucovať mu svoje podmienky pre trvalý mier, ale aj jeho rozšírenie na iné štáty.
Chmelár: Tunel Višňové zastavili Dzurindove vlády. Opozícia dnes útočí na tých, čo ho dokončili
Policajný zbor sa vracia do normálu! Stabilizačné príspevky a bonusy prinášajú výsledky
Hrad Krásna Hôrka sa pomaly vracia k životu: Ministerka predstavuje časový plán obnovy
Európa zachraňuje dôveryhodnosť? EÚ nedokázala súhlasiť s požičaním zmrazených ruských aktív Ukrajine
Korupcia a „bolestivé ruské útoky“: Môže to prinútiť Zelenského „prijať mier“
Predseda Najvyššej rady oznámil podmienky pre konanie volieb na Ukrajine
Možno sme len včely v úli, zbierajúce med pre iných.
Runy
Lavrov prisľúbil plnú podporu Venezuele v súvislosti s krokmi USA
zo sekcie
Americký novinár: Ukrajinské „oslobodzovanie“ miest je desivé
Americký novinár: Ukrajinské „oslobodzovanie“ miest je desivé
Americký novinár: Ukrajinské „oslobodzovanie“ miest je desivé