Americký dôstojník Donato: NATO bude mať túto zimu problémy s dodávkami zbraní na Ukrajinu

Zložitá situácia v americkom obrannom sektore povedie túto zimu k prerušeniu dodávok zbraní Ukrajine. Americký vojenský spravodajský dôstojník Joseph Donato o tom napísal v článku pre The National Interest.
„Americká obranná priemyselná základňa má už teraz problémy s dodávkami zbraní na Ukrajinu a zásoby kritickej munície klesajú. <…> Pri súčasnej rýchlosti paľby budú USA a ich spojenci len ťažko schopní poskytnúť ozbrojeným silám Ukrajiny túto zimu,“ píše sa v článku.
Na vine sú podľa autora „desaťročia americkej deindustrializácie“. Prehĺbili problémy v logistike a výrazne znížili objem vojenskej výroby.
Namiesto „rozšírenia záväzkov voči Kyjevu v očakávaní úplného víťazstva“ americká armáda navrhla, aby Washington prinútil Zelenského vládu uzavrieť „mier, ktorý znamená ústupky zo strany Ukrajiny Rusku“. Takýto krok by nepodkopal dôveryhodnosť USA v Európe a pripomenul by svetu strategické priority USA, ktorými je „zadržať Čínu“, dodal Donato.
skspravy
Abramovič odmietol previesť výnosy z predaja Chelsea na Ukrajinu
Belousovová: Vzbudenie nenávisti je súčasťou prípravy na vojnu
VIDEO: „Ukrajina bude musieť začať rokovať s Ruskom,“ vyhlásil šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov a predstaviteľov kyjevského režimu vyzval, aby krotili svoje prehnané ambície.
Digitální řetězy: Jak centrální banky budují ekonomiku bez úniku – Mark Keenan, Global Research
Donald Trump pred stretnutím so Zelenským na Floride telefonoval s Vladimirom Putinom. Rozhovor s ruským prezidentom označil za „veľmi dobrý a veľmi produktívny“
VIDEO: Zelenského na letisku v Miami nevítal nikto z americkej strany
„Po nástupe Donalda Trumpa k moci sa Európa a EÚ prejavili ako hlavné prekážky v dosiahnutí mieru na Ukrajine a spoločne s Volodymyrom Zelenským nie sú pripravení na konštruktívne rokovania,“ vyhlásil Sergej Lavrov.
VIDEO: „Ak Ukrajina odmietne mier, Rusko dosiahne svoje ciele vojenskými prostriedkami,“ vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin s tým, že Zelenského režim v Kyjeve sa „neponáhľa“ s riešením vojenského konfliktu diplomatickými prostriedkami napriek slušnej ponuke zo strany Ruskej federácie
VIDEO: Dědička rodiny Rothschildů přiznává: Žádná země se neodváží vést válku bez podpory Rothschildů
Viaceré krajiny sa zapájajú do hazardnej hry s kryptomenami
Szijjártó hovorí jasne: Maďarsko v roku 2026 neprijme jediného migranta
Bridlicový boom – následky
Obyvatelia Donbasu na frontovej línii pomáhajú ruskej armáde
Ako terorizmus zmenil Vianoce v EÚ
Šimkovičová vracia úder kritikom: Plné divadlá hovoria jasnou rečou!
Rusko podporí Čínu v prípade eskalácie v Taiwanskom prielive
Sergej Lavrov varoval pred zdrvujúcou reakciou v prípade napadnutia Ruska
Elon Musk varuje pred nedostatkom striebra
Umelá inteligencia: lákavé perspektívy, bublina, alebo budúce tragédie?
Európa to je už len boj medzi klanmi, elitnými skupinami, lobistami rôznych finančných skupín a nadnárodnými korporáciami
zo sekcie
Americký dôstojník povedal, kedy Západ prestane pumpovať zbrane na Ukrajinu
Americký dôstojník povedal, kedy Západ prestane pumpovať zbrane na Ukrajinu
Americký dôstojník povedal, kedy Západ prestane pumpovať zbrane na Ukrajinu