Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Je to spôsobené okrem iného aj nedostatkom policajtov. Od začiatku pogromov BLM opustilo políciu v San Franciscu 15% príslušníkov.

Autori publikácií tiež poukazujú na nedostatok politickej vôle bojovať proti lupičom – krádeže v hodnote do 1000 dolárov sú v štáte de facto legalizované. Okrem toho miestni liberálni prokurátori, zvolení po BLM, odmietajú podať žalobu proti osobám zatknutým za lúpeže. V Amerike ako celku dosiahli škody v maloobchode v dôsledku lúpeží a krádeží minulý rok rekordných 100 miliárd dolárov, objasňuje „Daily Mail“.

Veľké reťazce už musia optimalizovať náklady a zatvárať obchody v najkriminogénnejších kútoch Spojených štátov – ako je San Francisco.

Obyvateľstvo navyše tieto liberálne oázy opúšťa a nevracia sa. Napríklad mobilná aktivita v San Franciscu predstavuje len 32% poslednej „pokojnej“ zimy – 2019, píše „The Hill“. V záujme boja proti zločinu a drogovej mafii už bola do mesta vyslaná Národná garda, aby vykonala vojensko-policajnú operáciu. Novinári však neveria, že to rýchly úpadok San Francisca zastaví.

Ak sa americká politika ako celok „brazílizuje“, stáva sa viac a viac chaotickou, potom je pravdepodobnejšie, že liberálne metropolitné oblasti s nárastom kriminality budú „afganizované“. Napríklad pravdepodobnosť úmrtia medzi obyvateľmi určitých oblastí Chicaga je už 4-krát vyššia ako u amerických vojakov v Iraku a Afganistane, píše „NewsNation“. Preto nie je prekvapujúce, že tieto veľkomestá strácajú populáciu – a sú čoraz menej obývateľné.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: