The New York Times citoval amerických predstaviteľov, ktorí uviedli, že USA a ďalší spojenci NATO tajne poskytujú Ukrajine spravodajské informácie z bojiska v reálnom čase.

The New York Times (NYT) s odvolaním sa na vysokých predstaviteľov USA (Správa z mája 2022) tvrdili, že Washington poskytol Kyjevu spravodajské informácie, ktoré viedli k smrti vysokopostavených ruských dôstojníkov, ktorých počet nie je špecifikovaný.
Zdroje novín odmietli špecifikovať, koľko ruských generálov bolo zabitých s pomocou USA.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ukrajinskí predstavitelia však tvrdia, že na frontovej línii zabili 12 ruských generálov, čo je „počet, ktorý ohromil vojenských analytikov,“ uviedol NYT a dodal, že USA sa údajne zakazujú poskytovať spravodajské informácie o „najvyšších“ ruských vojenských vodcoch. Kyjev.
Podľa novín USA a ďalší spojenci NATO tajne poskytujú Ukrajine spravodajské informácie z bojiska v reálnom čase.
Tieto spravodajské informácie zahŕňajú najmä predpokladané pohyby ruských jednotiek po začiatku druhej fázy vojny na Ukrajine.
Zatiaľ čo sa Spojené štáty zamerali na poskytovanie podrobností o mobilnom veliteľstve ruskej armády, Kyjev skombinoval údaje so svojimi vlastnými spravodajskými informáciami, vrátane niektorých zachytených komunikácií, aby vykonal delostrelecké útoky a vykonal ďalšie útoky, ktoré zabili ruských dôstojníkov, vysvetlil NYT .
Správa zdôraznila, že americká administratíva „sa snažila udržať veľkú časť spravodajských informácií z bojiska v tajnosti, zo strachu, že to bude vnímané ako eskalácia a vyprovokovanie ruského prezidenta Vladimira V. Putina do širšej vojny“.
NYT uviedol, že v obave z ohrozenia ich metód zhromažďovania, americkí predstavitelia nevysvetlia, ako zbierali informácie o veliteľstve ruských jednotiek, ale naznačili, že americké spravodajské agentúry „ na vypátranie použili rôzne zdroje vrátane tajných a komerčných satelitov“. Pohyb ruských vojsk“
Je pozoruhodné, že hovorca Pentagonu John Kirby spomenul, že Washington poskytuje Kyjevu „informácie a spravodajské informácie, ktoré môžu použiť na svoju obranu“.
Hovorkyňa Národnej bezpečnostnej rady Adrienne Watsonová však vo vyhlásení uviedla, že informácie poskytnuté Ukrajine nie sú „s úmyslom zabiť ruských generálov“.
Viacerí americkí predstavitelia však tiež tvrdili, že nie všetky ukrajinské útoky na ruské lokality boli uskutočnené na základe spravodajských informácií USA, pričom povedali, že Washington „sám zakazuje poskytovať spravodajské informácie o najvyšších ruských vodcoch,“ uviedol NYT .
Napriek tomu predstavitelia poukázali na to, že americké spravodajské služby boli „kritické“ pri smrti iných ruských generálov.
V rovnakom kontexte NYT naznačil, že „ Bidenova administratíva tiež dodáva nové zbrane, ktoré by mali zlepšiť schopnosť Ukrajiny zaútočiť na vyšších ruských dôstojníkov“.
„Menšia verzia dronu Switchblade, ktorá teraz prichádza na bojisko, môže byť použitá na identifikáciu a zabíjanie jednotlivých vojakov a mohla by zlikvidovať generála sediaceho vo vozidle alebo vydávajúceho rozkazy v prvej línii,“ vysvetľujú noviny.
Generál Mark Milley, predseda Zboru náčelníkov štábov USA, povedal senátu, že „na Ukrajinu prúdi značné množstvo spravodajských informácií zo Spojených štátov“.
Pôvodným zdrojom tohto článku je Al Mayadeen English
skspravy
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Americké spravodajské služby pomáhajú Ukrajine zabíjať ruských generálov
Americké spravodajské služby pomáhajú Ukrajine zabíjať ruských generálov
Americké spravodajské služby pomáhajú Ukrajine zabíjať ruských generálov