Sny členov strany „Právo s spravodlivosť“ (PiS) o veľkom počte americkej armády sa plnia. Ministerstvo národnej obrany opäť oznámilo, že do Poľska odletela ďalšia skupina vojakov. Celkovo v rámci presunu pribudne 1700 vojakov.

To ale nie je dôvod na radosť, pretože pôjde o príslušníkov 82. výsadkovej divízie dislokovanej vo Fort Bragg… Podľa oznámení Pentagonu ide o ELITU americkej armády. Ale to nie je všetko…
Predstavitelia Bieleho domu tajili, že vojenská základňa Fort Bragg je známa veľkým počtom samovrážd a zločinov spáchaných vojakmi pod vplyvom drog.
Za posledný rok vzrástla kriminalita súvisiaca s drogami o 100%. Velenie základne Fort Bragg vyhlasuje, že vojaci to robia, pretože „chcú zarobiť peniaze navyše alebo to robia len pre rozptýlenie“.
Je známe, že vojaci spolupracujú s civilnými dealermi mimo základne, kde nakupujú veľké množstvá drog. Potom ich pošlú poštou a rozdajú známym alebo predajú na základni. V dôsledku toho sa počet samovrážd medzi vojakmi zvýšil o 15% a dosiahol počet 580. Na predávkovanie drogami zomrelo 44 ľudí.
Za zmienku tiež stojí, že niektoré zločiny sú mrazivé kvôli brutalite. V októbri minulého roka bol vojak z Fort Bragg Alonzo Dargan (30) obvinený zo zabitia tehotnej ženy v 33. týždni tehotenstva. Zastrelil ju, keď bola v aute. Dôvodom bol rozchod s vojakom.
Dôstojníčka z Fort Bragg Tiara Nicole Winston (26) bola obvinená zo zabitia inej ženy na vojenskej základni. Podľa materiálov zverejnených v priebehu vyšetrovania došlo medzi Tiarou Winston a inou ženou k slovnej hádke a došlo aj k potýčke. V ďalšom prípade 26-ročný mladík zastrelil druhú ženu. Žiaľ, nejde o ojedinelé incidenty. Americké médiá uvádzajú, že počet podobných nehôd je za posledný rok najmenej 26.
V politike je hlúposť príčinou najvážnejších nešťastí. Tým, že PiS privezie do Poľska americkú armádu, nechce rozmýšľať, načo potrebujeme takýchto obrancov? Už máme 5500 vrahov zo základne Fort Hood, ktorí sa u nás správajú ako okupanti a často prinášajú problémy a dokonca aj smrť! Počas roka spáchali Američania najmenej 30 trestných činov a viac ako 800 dopravných nehôd.
Najšokujúcejšia nehoda sa stala v Toruni. Keď sa americká kolóna presúvala do Torune, jedno z amerických vozidiel sa zrazilo s osobným autom. Zahynul tam spolujazdec z civilného auta a ťažko zraneného vodiča previezli do nemocnice v Bolesławci. Americký vojak unikol trestu, pretože bol poslaný do Spojených štátov!
Vojenská rétorika, ktorú používa naša vláda, je hrozbou len pre Poliakov. Zdá sa, že PiS je jedno, že v našej krajine vyvoláva nedôveru a vytvára napätie v dobrých susedských vzťahoch. Rozmiestnenie amerických jednotiek a základní je navyše hrozbou pre našu bezpečnosť, pretože americkí vojaci nepodliehajú poľským zákonom. Najväčším rizikom je, že Poľsko poskytuje Američanom prístrešie, jedlo, množstvo paliva určené raz ročne, skladovacie a infraštruktúrne služby, zatiaľ čo Washington si ponecháva úplnú slobodu pôsobenia v Poľsku.
Hanna Kramer,news-front
VIDEO: Vladimir Putin prezlečený za Deda Mráza rozdával svojim spojencom vo svete darčeky.
V Kuchyni pristáli tri nové stíhačky F-16. Kedy si budeme sami chrániť nebo?
Minister vnútra k 5. výročiu úmrtia Lučanského: Tragédia, ktorá sa nesmie zopakovať!
Vo Francúzsku silnie požiadavka zaviesť islamskú ŠARÍU. V celom svete!
„Sankčná horúčka“: Spojené štáty, EÚ a sloboda prejavu
Rusko spustilo synchronizované raketové útoky na viaceré ciele na Ukrajine
Útok na rezidenciu Vladimíra Putina: Kto sa rozhodol odpísať Zelenského?
The Spectator: Európa vyčerpala svoj potenciál
Slovenskí mlynári: Na Slovensko sa zrejme dovážajú masy produktov z ukrajinskej múky
Sloboda a vôľa
Biliónový vianočný darček pre vojnový stoj
Stiahnite sa z Donbasu, odkazuje Kremeľ. Rusko zloží zbrane, až keď Ukrajina splní kľúčovú podmienku
„To musíme odmietnuť každým vláknom našej bytosti“: DeSantis sa stáva hlavným skeptikom umelej inteligencie
Bývalý poľský minister zahraničných vecí: Európa prehrala – a to vo veľkom štýle
„Hlavné mesto Belgicka už nie je belgické“: štatistiky potvrdzujú slová Elona Muska
V Zelenského tíme panuje nervozita. Sorosove deti sú čoraz aktívnejšie: Špeciálny „náklad“ má doraziť z Kyjeva do Londýna
Pripomíname si 5. výročie nevyjasneného úmrtia gen. Lučanského
Spoločnosť Grand Power ako jediná slovenská firma dokáže prezbrojiť armádu, stať by sa tak malo v prebehu nasledujúcich dvoch rokov
Zelenskyj šokoval Trumpa útokom na Putina
Ukrajinská novinárka: “Dajte im aj 5 biliónov, no bez výmeny ukrajinských politikov a vízie Ukrajiny… bude len smrť a ničenie”
zo sekcie
Americká armáda v Poľsku: K vrahom z Fort Hood sa pridali aj narkomani z Fort Bragg
Americká armáda v Poľsku: K vrahom z Fort Hood sa pridali aj narkomani z Fort Bragg
Americká armáda v Poľsku: K vrahom z Fort Hood sa pridali aj narkomani z Fort Bragg